Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

2 Katlı Ispanaklı Pasta Tarifi

Ispanaklı pastanın kekine koyacağnız püreyi hazırlayın. Bunun için; bir demet ıspanağın yaprakalrını kaynayan suya atın.

   
2 Katlı Ispanaklı Pasta Tarifi

Ispanaklı pastanın kekine koyacağnız püreyi hazırlayın. Bunun için; bir demet ıspanağın yaprakalrını kaynayan suya atın.

   
2 Katlı Ispanaklı Pasta Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

Pasta keki için:
4 yumurta
1.5 su b.toz şeker
1 p.kabartma tozu
1 p. vanilya
1 su b.ıspanak püresi
2.5 su b.un

Kreması için:
3 su b.süt
4 çorba k.un
1 yumurta sarısı
1 su b.toz şeker
1 tatlı k.vanilya

Kremşantisi  için:
1 paket kremşanti
1.5 su b.süt

 
Hazırlanışı:


Ispanaklı pastanın kekine koyacağnız püreyi hazırlayın. Bunun için; bir demet ıspanağın yaprakalrını kaynayan suya atın.Ispanakların rengi dönmeye başalayınca sıcak sudan alıp soğuk suya atarak şoklayın. suyunu süzdürdükten sonradoğrayıcıdan geçirerek püre haline getirin.Pastanın keki için karıştırma kabına yumurtaları kırın, üzerine şekeri ekleyerekköpük köpük olana kadar iyice çırpın. Daha sonra üzerine ıspanak püresini ekleyin.

Un, vanilya ve  kabartma tozunuekleyerek kek hamurunu elde edin. Hazırlamış olduğunuz bu hamuru 2 ayrı pasta çemberine paylaştırın. Alta gelecekolan büyük çembere diğerinden biraz daha fazla hamur koyun. Önceden ısıtılmış 170 derecelik fırında pişirin.Kekler pişerken kremasını hazırlayın. Bunun için; tencereye sütü, unu, şekeri, vanilyayı ve yumurta sarısını  alın.Ceylan gözü oluncaya kadar pişirin. Kek ve krema hazır olunca keklerden üzeri için kullanmak üzere kapak kesilir.

Daha sora keki ortadan ikiye keserek üzerini krema ile kaplayın. üzerine  kekin diğer yarısını kapatın ve krem şantiile sıvayın. Her iki kek için de aynı şeyi yapın. Büyük olan keki servis tabağına alın. Ortasına bir şiş batırarakküçük olan keki üzerine yerleştirin. En son üzeri için ayırmış olduğumuz kekten kesilen kapağı ufalayarak hertarafına yapıştırın. Buzdolabında bir süre beklettikten sonra servis yapın.
 

 
Yemek Sözlüğü: Ispanak Nedir?
 


                   

Afiyet Olsun.

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon