Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

B6 Vitaminli Yemek Tarifleri

B6 vitamini beyin fonksiyonları, hormon dengesi gibi pek çok fonksiyonda görev alan önemli bir vitamindir.

Yoğurt Nedir
B6 vitamini beyin fonksiyonları, hormon dengesi gibi pek çok fonksiyonda görev alan önemli bir vitamindir.
 
   
B6 Vitamini Nedir?
 

Bilgi; Pyridoxine olarak da adlandırılan B6 vücutta depolanmayan ve suda eriyen bir vitamindir. Diyetle veya ek vitamin olarak mutlaka alınmalıdır. Üç farklı formu vardır. Alkol, aldehit ve amin. Hayvansal ve bitkisel besinlerde düşük yoğunlukta bulunur.

 

Faydaları; Beyin fonksiyonları, protein sindirimi ve hormonların üretimi için gereklidir. Cinsel hormonları dengeler. Depresyona ve Alerjik reaksiyonları karşı etkilidir.
 


Bulunduğu Besinler;
Hayvansal ve bitkisel besinlerde düşük miktarda bulunur. Baklagillerde, karaciğerde, ıspanakta, pancar, badem, ceviz, fındıkta bulunur.

 

Eksikliğinin Zararları;  Son derece nadirdir. Eksikliğinde deri ve sindirim sistemi rahatsızlıkları ortaya çıkar. Kas güçsüzlüğü ve kaslarda hassasiyet, konsantrasyon güçlüğü, çabuk kızma, bellek zayıflığı, ayaklarda karıncalanma, çarpıntı, kabızlık, mide ağrıları görülür.

 

B6 Vitaminli Yemek Tarifleri
 
Etiketler: tikla, ögren, kazan
 

B6 vitamini nedir, B6 vitamini tarifleri, oktay usta B6 vitamini tarifleri, B6 vitaminli yemek tarifleri, oktay usta B6 vitamini tarifi, B6 vitamininin faydaları, B6 vitamininin zararları, B6 vitamini yemekleri, oktay usta B6 vitaminli yemek tarifleri, oktay usta B6 vitamini tarifleri

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon