Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Barbunya Salatası Tarifi

Barbunya salatamız için barbunyaları yıkayıp, bir tencereye alıyoruz.

Barbunya Salatası Tarifi

 

Üzerini geçecek kadar su doldurup haşlıyoruz. Ayrı bir tarafta da 2 adet havucunda kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz.

 
Barbunya Salatası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

500 Gram Barbunya
2 Adet Kırmızı Biber
1 Çay Bardağı Mısır
2 Adet Havuç
1 Tutam Maydanoz
1 Kase Kornişon Turşu
1 Adet Limon
Yarım Pırasa
Zeytinyağı
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Barbunya salatamız için barbunyaları yıkayıp, bir tencereye alıyoruz.

Üzerini geçecek kadar su doldurup haşlıyoruz. Ayrı bir tarafta da 2 adet havucunda kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Onları da ayrı bir tencereye alıyoruz. Üzerini geçecek şekilde su doldurup, onları da haşlamaya bırakıyoruz.

Diğer barbunya ve havuç haşlanırken, diğer sebzeleri soğramaya başlıyoruz. Pırasa ve maydanozu ince ince doğrayıp, bir kaseye alıyoruz. Kornişon turşuyu da küp küp doğrayıp, kaseye ilave ediyoruz. Kırmızı biberlerin de iç çekirdeklerini çıkartıp, doğruyoruz.

Kaseye alıyoruz. Bu arada haşlanan barbunya ve havuçların suyunu süzdürüp, soğumaya bırakıyoruz. Soğuyan barbunya ve havuçları da kaseye alıyoruz. 1 çay bardağı mısırı da üzerine ilave ediyoruz.

Üzerine 1 adet limonun suyunu sıkıp, üzerine döküyoruz. Biraz da zeytinyağı döküyoruz. Tuz serpiyoruz. Barbunya salatamızın malzemelerini karıştırıyoruz. Hazır olan barbunya salatamızı servis tabağına boşaltıyoruz. Servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

barbunya salatası tarifi, oktay usta barbunya salatası tarifi, barbunya salatası tarifi oktay usta, yemek sepeti, barbunya salatası tarifi oktay usta, kuru barbunya salatası, zeytinyağlı barbunya salatası, barbunya salatası tarifi resimli, kolay barbunya salatası tarifi, barbunya yemek tarifleri, yoğurtlu barbunya salatası tarifi, kolay salatalar oktay usta, barbunya pilaki, kuru barbunya yemek tarifi, barbunya yemeği tarifi, oktay usta salata tarifleri, haşlanmış barbunya yemeği, barbunya yemekleri, yemek tarifleri taze barbunya, yemek oyunları, değişik yemek tarifleri, değişik salata tarifleri, 21 kasım 2014 oktay usta yemek tarifleri, oktay ustam salata tarifleri, 2014 yeşil elma yemek tarifleri, oktay usta salata tarifleri, yemek tarifleri barbunya pilaki, barbunya tarif, kolay salata tarifi, zeytinyağlı barbunya, lezzetli barbunya salatası tarifi, salata tarifleri, meze tarifleri, turşulu barbunya salatası tarifi kolay barbunya salatası, resimli barbınya salatası tarifi, oktay usta, börek tarifleri, oktay usta salata tarifleri, lezzetli yemek tarifleri oktay usta, oktay usta kolay yemekler, pratik salata tarifleri oktay usta, kolay barbunya salatası tarifi, kurabiye tarifleri, salata tarifleri resimli, 2014 oktay usta salata tarifleri, diyet salata tarifleri, videolu barbunya salatası tarifi, oktay usta, oktay usta pratik yemek tarifleri, pratik barbunya salatası tarifi, yemek tarifleri, mısırlı barbunya salatası tarifi, salata tarifleri resimli, oktay usta meze tarifleri, oktay usta pasta tarifleri, yeşil elma oktay usta salata tarifleri, diyet salata tarifleri, makarna salatası, salatalar

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon