Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Beyaz Lahana Çorbası Tarifi

Çorbamız için ilk önce tavuk butlarını yıkayıp, bir tencereye alıyoruz. Haşlanmaya bırakıyoruz.

Beyaz Lahana Çorbası Tarifi

 

Haşladığımız tavuk butları soğuduktan sonra etlerini didikliyoruz.

 
Beyaz Lahana Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
2 Yemek Kaşığı Sıvıyağ
2 Adet Tavuk But
Yarım Lahana
1 Yumurta Sarısı
3 Yemek Kaşığı Yoğurt
1 Yemek Kaşığı Un
Tavuk Suyu
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Çorbamız için ilk önce tavuk butlarını yıkayıp, bir tencereye alıyoruz. Haşlanmaya bırakıyoruz.

Haşladığımız tavuk butları soğuduktan sonra etlerini didikliyoruz. Tavuğu haşladığımız suyu da çorbada kullanacağız. Ayrı bir tarafta lahanaları ince ince doğruyoruz. Soğanı da küp küp doğruyoruz.

Ayrı bir tencereye sıvıyağı alıyoruz. Üzerine doğradığımız soğanları alıyoruz. Kavuruyoruz. Soğanlar kavrulduktan sonra lahanaları ekliyoruz. Kavuruyoruz. 2-3 dakika kavurduktan sonra tavuk etlerini ilave ediyoruz. Ayırdığımız tavuk suyunu üzerine boşaltıyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz.

Ayrı bir tarafta çorbamızın terbiyesini hazırlamaya başlıyoruz. Bir kaseye yoğurdu alıyoruz. Üzerine yumurta sarısını ekliyoruz. Unu da ilave ediyoruz. İyice karıştırıyoruz. Tencerede kaynayan sudan kepçe ile alarak terbiyenin üzerine döküyoruz.

Bir yandan da karıştırmaya devam ediyoruz. Terbiyenin kıvamı ılıdıktan sonra çorba tenceresine boşaltıyoruz. Karıştırmaya devam ediyoruz. Çorbanın kıvamına göre sıcak su ekliyoruz.

Çorbamızı pişmeye bırakıyoruz. Lahana çorbası kaynayıp, kıvamını aldıktan tuz serpiyoruz. 1-2 dakika daha kaynattıktan sonra sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

beyaz lahana çorbası tarifi, oktay usta beyaz lahana çorbası tarifi, beyaz lahana çorbası tarifi oktay usta, çorbalar, salatalar, mezeler, kolay çorba tarifi, lahana salatası, lahana çorbası, pratik çorba tarifleri, kekler, ıspanak çorbası, kurabiyeler, değişik yemek tarifleri, kremalı çorbalar, tavuklu çorbalar, tavuk sulu çorba, sizden gelen yemek tarifleri, domates çorbası, patates çorbası, tarhana nasıl yapılır, yöresel çorba tarifleri, taneli çorba, terbiyeli çorba tarifleri, aperatif yemek tarifleri, tavuklu yemek tarifleri, etli yemek tarifleri, yemek sepeti, oktay usta ve yeşil elma, kolay yemek tarifleri, pratik çorba tarifleri ve oktay usta, börekler, poğaçalar, özel yemek tarifleri, özel tarifler, pizza tarifleri

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon