Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Biberiyeli Domates Sos Tarifi

Tencereye zeytinyağını döküp doğradığımız domatesleri tencereye dolduruyoruz. Üzerine tane karabiber ve taze biberiye atıyoruz.

Biberiyeli Domates Sos Tarifi

Tencereye zeytinyağını döküp doğradığımız domatesleri tencereye dolduruyoruz. Üzerine tane karabiber ve taze biberiye atıyoruz. Kaynamaya başlayınca kaya tuzunu atıyoruz. 
Biberiyeli Domates Sos Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

15 Kilogram Çanakkale Domates
4 Kilogram Erik Domates
5 Diş Sarımsak
5 Dal Biberiye
1 Çorba Kaşık Tane Karabiber
1 Çay Bardak Zeytinyağı
3 Çorba Kaşık Kaya Tuzu

 
Hazırlanışı:
 

Seçtiğimiz domateslerimizin altlarını bıçakla çarpraz biçimde çiziyoruz. İçinde su kaynattığımız tencereye domatesleri atıyoruz. 30 saniye kadar bekletip soğuk su dolu kaseye koyuyoruz. Böylece kabukları daha rahat soyulacaktır.

Soğuk sudan çıkardığımız domateslerin kabuklarını soyuyoruz. Tencereye zeytinyağını döküp doğradığımız domatesleri tencereye dolduruyoruz. Üzerine tane karabiber ve taze biberiye atıyoruz. Kaynamaya başlayınca kaya tuzunu atıyoruz.

Arada sırada karıştırıyoruz. Biberiye yapraklarını ayırıyoruz. Bir süre daha kaynatmaya devam ediyoruz. Kaynattığıklarımızı el blendırıyla püre haline getiriyoruz. Hazırladığımız sosu kavanozlara dolduruyoruz.

Kavanozların ağzını siliyoruz. Kapağını kapatıyoruz ve ters çeviriyoruz. Sıcaklığı kaçmadan bu işlemi hızlı bir şekilde yapmaya devam ediyoruz. Tenceredeki malzeme bitene kadar yapıyoruz. 1 gece ters olarak beklettikten sonra kilerimize veya yiyecek dolabımıza kaldırıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

yesil elma, kure.tv, oktay usta, oktayusta, yemek tarifleri yemek nasil hazirlanir, oktayustam.com, oktay usta resmi web sitesi, kış hazırlıkları, kış hazırlığı tarifleri, oktay usta kış hazırlıkları, kış hazırlığı nasıl yapılır, pratik kış hazırlığı tarifleri, kiler, bizim kiler, patlıcan, sos, domates, biberiyeli sos tarifi, biberiyeli domatesli sos tarifi, sos nasıl hazırlanır, kolay sos tarifleri

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon