Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Boncuklu Pasta Tarifi

Yaş pastamızın ilk önce kremasını hazırlıyoruz. Tencereye sütü boşaltıyoruz. Üzerine şekeri ve unu boşaltıyoruz.

             
Boncuklu Pasta Tarifi                                                                                                             
             

 

             
           

Yumurtayı kırıyoruz. Çırpma teliyle karıştırıyoruz. Tencereyi ocağa alıyoruz. Kremayı sürekli karıştırarak pişiriyoruz.

         
                     
     
 
   Boncuklu Pasta Tarifi
 
           
Malzeme Listesi
 

Keki İçin:
  4 Adet Yumurta
  1 Su Bardağı Un
  1 Su Bardağı Şeker
  1 Tatlı Kaşığı Limon Suyu
  Kreması İçin:
  1 Su Bardağı Un
  1 Su Bardağı Şeker
  3 Su Bardağı Süt
  50 Gram Margarin
  1 Adet Yumurta
  2 Paket Vanilya

           
 
Hazırlanışı:
 
             

Yaş pastamızın ilk önce kremasını hazırlıyoruz. Tencereye sütü boşaltıyoruz. Üzerine şekeri ve unu boşaltıyoruz.
               
                Yumurtayı kırıyoruz. Çırpma teliyle karıştırıyoruz. Tencereyi ocağa alıyoruz. Kremayı sürekli karıştırarak pişiriyoruz. Kremanın kıvamı koyulaşıp göz göz olduktan sonra üzerine margarini ve vanilyayı ilave ediyoruz. Hemen ocağın altını kapatıyoruz.
               
                Sürekli karıştırarak margarinin erimesini sağlıyoruz. Isterseniz mikserle de iyice karıştırabilirsiniz. Hazırladığımız kremayı soğumaya bırakıyoruz. Diğer taraftan pastamızın kekini hazırlamaya başlıyoruz. Karıştırma kabına yumurtaları kırıyoruz. Üzerine şekeri döküyoruz.
               
                Mikserle yumurta ve şeker beyazlaşıp köpürene kadar iyice karıştırıyoruz. Ardından limonu suyunu ekliyoruz. Unu da ilave ediyoruz. Kek harcımızı karıştırarak hazırlıyoruz. Hazırladığımız kek harcını yağlanmış kelepçeli kek kalıbına boşaltıyoruz.
               
                Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişiriyoruz. Pişen kekimizi fırından çıkarıyoruz. Pişen kekin ilk sıcaklığı çıktıktan sonra kelepçeli kalıptan dikkatlice ters çevirerek çıkartıyoruz. Keki yanlamasına iki eşit parçaya kesiyoruz. Alt zemin kek parçasını düz bir servis tabağına yerleştiriyoruz.
               
                Üzerine hazırladığımız kremanın yarısını boşaltıyoruz. Spatula ile kremayı yayıyoruz. Üzerine üst kek parçasını yerleştiriyoruz. Kalan kremayı da üzerine boşaltıyoruz. Kekin hem üzerine hem de yanlarına spatula ile düzleştirerek sürüyoruz.
               
                Ayrı bir tarafta bitter ve beyaz çikolataları ayrı ayrı tabaklara rendeliyoruz. Krema sürdüğümüz pastamızın üzerine çikolata rendelerini şeritler şeklinde süslüyoruz. Pastamızın ortasına renkli boncuk şekerlemelerden yerleştiriyoruz.
               
                Renkli şeker hamurlarımız varsa onlarla da pastamızın üzerini süslüyoruz. Hazırladığımız boncuklar yaş pastayı buzdolabında 1 saat kadar dinlendiriyoruz. Ve dilimleyerek servise hazırlıyoruz.

             
 
   
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

boncuklu pasta tarifi, çikolatalı boncuklu yaş pasta tarifi, pratik yaş pasta tarifi, kolay yaş pasta tarifi, sizden gelen tarifler, boncuklu yaş pasta tarifi, sizden gelen pasta tarifleri, kurabiye tarifleri, çikolatalı yaş pasta tarifleri, çikolatalı yaş pasta tarifleri oktay usta, çikolatalı yaş pasta kreması, orman meyveli yaş pasta tarifi, çikolatalı yaş pasta yapımı, çikolatalı yaş pasta tarifleri resimli, çikolatalı pasta, yaş pasta tarifleri, pasta tarifleri, pratik pasta tarifi, kolay pasta tarifi, damla çikolatalı yaş pasta, resimli çikolatalı yaş pasta, kek tarifleri, börek tarifleri, tatlı tarifleri

   
 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon