Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Bostan Patlıcan Kebabı Tarifi

Kuzu etini küçük küçük kuşbaşı şeklinde doğruyoruz. Soğanı küp küp doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz.

Bostan Patlıcan Kebabı Tarifi

Etlerin rengi değiştikten sonra üzerine tane karabiberi ilave ediyoruz. Defne yaprağını da ilave ettikten sonra, tahta kaşıkla karıştırarak kavurmaya devam ediyoruz. 
Bostan Patlıcan Kebabı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
4 Adet Bostan Patlıcan
4 Adet Yeşil Biber
3 Diş Sarımsak
800 Gram Kuzu Eti
2 Adet Domates
1 Yemek Kaşığı Domates Salçası
2 Adet Defne Yaprağı
1 Tatlı Kaşığı Tane Karabiber
Sıvıyağ
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Kuzu etini küçük küçük kuşbaşı şeklinde doğruyoruz. Soğanı küp küp doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye az sıvıyağ döküp, doğradığımız etleri ilave ediyoruz.

Etlerin rengi değiştikten sonra üzerine tane karabiberi ilave ediyoruz. Defne yaprağını da ilave ettikten sonra, tahta kaşıkla karıştırarak kavurmaya devam ediyoruz. Etler suyunu bırakıp, çektikten sonra üzerine soğan ve sarımsağı ekliyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz.

Soğanlar da kavrulduktan sonra salçayı ekliyoruz. Karıştırıyoruz. 1-2 dakika da salçayla kavurduktan sonra üzerine biraz su ilave ediyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak orta ateşte pişmeye bırakıyoruz. Diğer taraftan domatesleri küp küp doğruyoruz. Biberlerin iç çekirdeklerini ayıklayıp, ince ince doğruyoruz.

Etler bir müddet daha piştikten sonra ilk önce biberleri ilave ediyoruz. Biberlerde kavrulduktan sonra domatesleri ekliyoruz. Tuz serpiyoruz. Pişmeye bırakıyoruz. Bostan patlıcanı iyice yıkıyoruz. Patlıcanların iki uç kenarını kesiyoruz. Daha sonra 3 parmak kalınlığında patlıcanları dilimliyoruz. Dilimlediğimiz patlıcanların içlerini bıçak yardımıyla dikkatlice bir seferde oyuyoruz.

Oyarak çıkardığımız patlıcan içlerini bir kaseye alıyoruz. Geniş bir tencereye patlıcanları kızartmak için bolca sıvıyağ koyuyoruz. Kızan yağa patlıcan çanaklarını alıp, alt üst çevirerek kızartıyoruz. Patlıcan içlerini de kızartıyoruz. Kızarttığımız patlıcanları havlu kağıt serili tabağa alıyoruz. Yağını havlu kağıda akıtınca, dikdörtgen cam fırın kabına diziyoruz.

Patlıcanların üzerlerine değirmenden karabiber ve tuz serpiyoruz. Patlıcanların içlerine hazırladığımız etli iç harcı paylaştırarak koyuyoruz. İç harcın üzerine de kızarttığımız patlıcan içlerini yerleştiriyoruz. Üzerlerine de dilimlediğimiz domates halkalarını yerleştiriyoruz. Daha sonra önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

Bostan patlıcan kebabı tarifi, oktay usta Bostan patlıcan kebabı tarifi, resimli Bostan patlıcan kebabı tarifi , oktay usta ve yeşil elma, sevim balkan kimdir, yemek oyunları, Boşnak yemekleri, bostan kebabı nasıl yapılır, patlıcan bostan kebabı, bostan kebabı resimli, bostan yemeği, bostan patlıcanlı yemek, bostan patlıcan yemekleri, tavuklu saksı kebabı, bostan kebabı tarifleri, Boşnak börekleri, sevim balkan ve Boşnak şarkıları, bostan kebap, bostan patlıcan yemekleri, etsiz patlıcan yemekleri, patlıcan yemekleri oktay usta, etli patlıcan yemekleri, patlıcan salatası, patlıcan musakka, etli yemek tarifleri, kıkırtma tarifi (selanik yemeği), kebap tarifleri, sevim balkan nerede, kabak yemekleri, patates yemekleri, yemek tarifleri, patlıcan ezmesi, közlenmiş patlıcan salatası, patlıcan salatası oktay usta, sebze yemekleri, yemek sepeti, mezeler, yoğurtlu patlıcan salatası, patlıcan salatası tarifi, sevim balkan ve Boşnak konserleri, patlıcan salatası nasıl yapılır, yoğurtlu közlenmiş patlıcan salatası, patlıcanlı kebap tarifi, yöresel yemek tarifleri, oktay usta ve pratik yemek tarifleri, kolay yemekler, salata tarifleri, çorba tarifleri

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon