Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Brokoli Mücveri Tarifi

Brokoli mücverimiz için, öncelikle brokoliyi yıkayıp, çiçeklerine ayırıyoruz.

             
Brokoli Mücveri Tarifi                                                                                                             
             

 

             
           

Tencereye su doldurup, kaynatıyoruz. Kaynayan suyun içerisine brokoli çiçeklerini alıyoruz. 5 dakika kadar haşlıyoruz.

         
                     
     
 

Brokoli Mücveri  Tarifi

 
                       
Malzeme Listesi
 

1 Brokoli
  2 Adet Köz Biber
  1 Adet Soğan
  3 Adet Yumurta
  50 Gram Dil Peyniri
  1 Kase Galeta Unu
  Zeytinyağı
  Karabiber
  Biberiye
  Tuz
  Servisi İçin:
  Sarımsaklı Yoğurt

 
Hazırlanışı:
 
             
               

Brokoli mücverimiz için, öncelikle brokoliyi yıkayıp, çiçeklerine ayırıyoruz.
                 
                  Tencereye su doldurup, kaynatıyoruz. Kaynayan suyun içerisine brokoli çiçeklerini alıyoruz. 5 dakika kadar haşlıyoruz. Haladığımız brokoli çiçeklerini soğuk su dolu olan kaseye alıyoruz. Bu şekilde brokolileri şoklayarak brokolinin renginin canlı kalmasını sağlıyoruz.
                 
                  Brokolilerin suyunu süzdürüp, küçük küçük doğruyoruz. Ayrı bir kaseye alıyoruz. Soğanı küçük küpler halinde doğruyoruz. Köz biberi de küçük küçük doğruyoruz. Doğradığımız köz kırmızı biber ve soğanları kaseye alıyoruz.
                 
                  Üzerine küçük doğranmış dil peynirlerini de ekliyoruz. Brokoli mücveri malzemelerinin üzerine 3 adet yumurtayı kırıyoruz. Biberiye yapraklarını da kaseye ilave ediyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz. Rokoli mücverini yoğuruyoruz.
                 
                  Mücverin kıvamına göre galeta ununu ekliyoruz. Tavamıza biraz zeytinyağı döküyoruz. Tavanın ortasına metal ve yuvarlak bir kalıp yerleştiriyoruz. İçine mücver harcından koyuyoruz. Kaşığımızla bastırıyoruz. Daha sonra kalıbı çıkartıyoruz.
                 
                  Alt üst çevirerek brokoli mücverini pişiriyoruz. İsterseniz mücver harcından kaşıkla alarak da tavaya alıp, pişirebilirsiniz. Pişirdiğimiz brokoli mücverini servis tabağımıza alıyoruz. Yanında sarımsaklı yoğurt ile servise hazırlıyoruz.

             
           
 
   
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

brokoli mücveri tarifi, oktay usta brokoli mücveri tarifi, brokoli mücveri tarifi oktay usta, yemek sepeti, yemek tarifleri, kolay brokoli mücveri tarifi, pratik brokoli mücveri tarifi, mücver tarifi, resimli brokoli mücveri tarifi, oktay usta nefis aperatif yemek tarifleri, videolu brokoli mücveri tarifi, oktay usta ve yeşil elma, küre tv, oktay ustam, oktay usta, oktay usta mücver tarifleri, oktay usta mücver tarifi, değişik mücver tarifleri, mücvr çeşitleri, salata tarifleri, salata tarifi, oktay usta salata tarifi, brokoli çorbası, brokoli salatası tarifi, yoğurtlu brokoli salatası oktay usta, brokoli mücveri, kolay ve lezzetli aperatif yemekler, mücver nasıl yapılır, kolay yemek tarifleri, pratik yemek tarifleri, videolu mücver tarifi, mücver nasıl hazırlanır, 16 ocak 2015 oktay usta yemek tarifleri, 2015 oktay usta aperatif yemek tarifleri, aperatif yemek tarifleri, kolay aperatif yemek tarifleri, pratik aperatif yemek tarifleri, aperatif yemekler, kolay yemek tarifi, çorba tarifleri, kolay çorba tarifleri, sebze yemeği tarifleri, kolay sebze yemeği tarifleri, pratik sebze yemeği tarifleri, kolay yemekler, kolay tarifler, aperatif yemek tarfleri oktay usta, pratik tarifler, pratik yemekler, 16 ocak 2015 yeşil elma yemek tarifleri, oktay usta aperatif yemekler, oktay usta yemek tarifleri, oktay ustam yemek tarifleri, kabak mücveri, sebze mücveri tarifi, kabak mücveri tarifi

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon