Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Bulgurlu Mancar Tarifi

Mancarları saplarından başlayarak doğruyoruz. İlk önce mancar sapını doğrayıp tencereye alıyoruz. Kavuruyoruz.

Bulgurlu Mancar Tarifi

Mancarları saplarından başlayarak doğruyoruz. İlk önce mancar sapını doğrayıp tencereye alıyoruz. Kavuruyoruz. 
Bulgurlu Mancar Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Kg Mancar
2adet Kırmızı Biber
1 Çay Bardağı İri Bulgur
1 Çorba Kaşığı Domates Salçası
1 Çorba Kaşığı Biber Salçası
3 Adet Soğan
2 Diş Sarımsak
1 Adet Domates
Tuz
Karabiber
Zeytinyağı
Su

 
Hazırlanışı:
 

Sarımsak ve soğanı küp küp doğruyoruz. Tencereye zeytinyağı döküyoruz. Soğan ve sarımsağı küp küp doğrayıp, tencereye alıyoruz, soteliyoruz.

Kırmızı biberleri de küp küp doğrayıp, tencereye alıp kavuruyoruz. Biber ve domates salçasını da ilave edip, kavurmaya devam ediyoruz. Mancarları saplarından başlayarak doğruyoruz. İlk önce mancar sapını doğrayıp tencereye alıyoruz. Kavuruyoruz.

Sonra mancar yapraklarını ince ince doğrayıp tencereye ilave edip, karıştırıyoruz. Tuzunu serpiyoruz. Pişmeye bırakıyoruz. Domateslerin kabuğunu soyup, küp küp doğruyoruz.

Mancar yaprakları yumuşadıktan sonra doğradığımız domatesi ve bulguru ilave ediyoruz. Karabiberi de değirmenden çekiyoruz. Kıvamına göre sıcak su ilave ediyoruz. Tencerenin kapağını kapatıp, pişmeye bırakıyoruz.

Bulgur pişene kadar pişiriyoruz. Servis tabağımıza alıp servise hazır hale getiriyoruz.

Not: “Kara Lahananın Batı Karadenizde Ki Adıdır. Her Türlü Çeşit Yemeği Yapılır. Mütamadiyen Yiyebileceğim Yeşil Bitkidir. Gara Mancar Yimek İsteyom Deyince Daha Bi Tatlı Olan Yemektir. Kara Mancar Yemekleri Yapmasını Bilmeyen Bi Kızla Evlenemem Diyebileceğim Kadar Fazlaca Leziz Halk Yemeğidir.” Uludağ Sözlük

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

mancar tarifi, mancar nedir, mancarlı yemekleri, mancar yemekleri, mancar yemek tarifleri, biber, salça, soğan, sarmisak, mancar nasıl hazırlanır, oktay usta mancar tarifi, mancar yemeği tarifi, mancar yemeği, bulgurlu mancar tarifi, bulgur, bulgur yemekleri, bulgur tarifleri, bulgur yemek tarifleri, oktay usta bulgur tarifleri, sebze yemeği tarifleri, sebze yemekleri, yöresel yemekler, yöresel yemek tarifleri, ilginç yemek tarifleri

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon