Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Cevizli Keşli Kaşık Sapı Tarifi

İlk önce kaşık sapı hamurlarını hazırlamaya başlıyoruz. Un, tuz, ılık su ve 1 yumurta ile hamur yoğrulup, hazırlıyoruz.

Cevizli Keşli Kaşık Sapı Tarifi

Hazırladığımız hamuru açılabildiğimiz kadar oklava ile yufka şeklinde açıyoruz. Açtığımız yufkadan bıçak ile küçük küçük kareler kesiyoruz. 
Cevizli Keşli Kaşık Sapı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Kase Yoğurt
1 Kase Kaşık Sapı
1 Çay Bardağı Ceviz
Sıvıyağ
Keş
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

İlk önce kaşık sapı hamurlarını hazırlamaya başlıyoruz. Un, tuz, ılık su ve 1 yumurta ile hamur yoğrulup, hazırlıyoruz.

Hazırladığımız hamuru açılabildiğimiz kadar oklava ile yufka şeklinde açıyoruz. Açtığımız yufkadan bıçak ile küçük küçük kareler kesiyoruz. Küçük kare hamurlarında karşılıklı iki ucunu birleştiriyoruz. Yapışmaması için un serpilmiş bir tepsiye alıyoruz.

Yemeğimizi hazırlamaya başlıyoruz. Geniş bir tencereye su koyup, kaynamaya bırakıyoruz. Su kaynadıktan sonra tuz serpiyoruz. Az sıvıyağ gezdiriyoruz. Hazırladığımız kaşık sapı hamurlarını kaynayan suya atıyoruz.

Haşlanmaya bırakıyoruz. Haşlanan kaşık sapı hamurlarını genişçe bir servis tabağına alıyoruz. Ayrı bir tarafta bir tabağa keşi rendeliyoruz. Cevizi doğrayıcıdan geçiriyoruz. Tavaya tereyağını alıp, eritiyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine keşi ve cevizi ilave edip, kavuruyoruz.

Keş ve ceviz kavrulduktan sonra, servis tabağında ki kaşık sapı hamurlarının üzerine gezdirerek döküyoruz. Yemeğimizin yanında yoğurt ile servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

cevizli keşli kaşık sapı tarifi, oktay usta keşli cevizli keşli kaşık sapı tarifi, resimli cevizli keşli kaşık sapı tarifi, pratik cevizli keşli kaşık sapı tarifi, yemek oyunları, yeşil elma, kaşık sapı tarifleri, kaşık sapı mantısı, karışık peynirli fırın makarna, pilav tarifleri, oktay usta ve hamur işi tarifleri, kaşık sapı yemek, kaşık sapı hamuru, kaşık sapı tarifi, kaşık sapı mantısı tarifi, kaşık sapı mantısı tarifleri, kaşık sapı hamuru, fırında makarna tarifleri, sade makarna tarifleri, değişik makarna tarifleri, tavuklu makarna ziyafeti, soslu makarna tarifleri, resimli makarna tarifleri, yemek tarifleri, kolay makarna tarifleri, oktay usta makarna tarifleri, yemek sepeti, kolay yemek tarifleri, soslu makarna tarifleri, kolay makarna tarifleri resimli, kolay makarna sosları, öğrenci makarna tarifleri, resimli makarna tarifleri, ev yapımı makarna, pratik makarna tarifleri, kolay makarna sosu tarifi, öğrenci yemek tarifleri, mezeler, içecekler, kahvaltı tarifleri, özel tarifler, sebze yemeği tarifleri

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon