Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Cevizli Portakallı İrmik Tatlısı Resimli Tarifi

İlk olarak tencereye soğuk sütü boşaltıyoruz. Üzerine şekeri boşaltıyoruz. Nişastayı ve irmiği de ilave ediyoruz.

Cevizli Portakallı İrmik Tatlısı Resimli Tarifi

Ocağın altını yakarak çırpma teliyle karıştırarak pişiriyoruz. Tatlının kıvamı koyulaşıp, göz göz olunca üzerine portakal kabuğunu rendeliyoruz. Ve bir taşım daha kaynadıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. 
Cevizli Portakallı İrmik Tatlısı Resimli Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Litre Süt
6 Çorba Kaşığı İrmik
1 Çorba Kaşığı Nişasta
1 Su Bardağı Toz Şeker
1 Portakal Kabuğu Rendesi
1 Paket Yulaflı Bisküvi
Sosu İçin:
3 Portakal Suyu
2 Çorba Kaşığı Toz Şeker
1 Çorba Kaşığı Nişasta
Üzeri İçin:
Ceviz
Portakal Dilimi

 
Hazırlanışı:
 

İlk olarak tencereye soğuk sütü boşaltıyoruz. Üzerine şekeri boşaltıyoruz. Nişastayı ve irmiği de ilave ediyoruz.

Ve ocağın altını yakarak çırpma teliyle karıştırarak pişiriyoruz. Tatlının kıvamı koyulaşıp, göz göz olunca üzerine portakal kabuğunu rendeliyoruz. Ve bir taşım daha kaynadıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz.

Geniş ve düz servis tabağının üzerine kelepçeli kek kalıbının alt halkasını çıkartıp tabağa yerleştiriyoruz. Ve hazırladığımız irmik tatlısından biraz boşaltıyoruz. Zemini kapatacak şekilde döküyoruz. Ve kalıbın kenar kısmına yulaflı bisküvinin desenleri kalıba dönük olarak diziyoruz. Kalan bisküvileri ortaya elimizle ufalıyoruz.

Ve kalan irmik tatlısını da kalıba boşaltıyoruz. Ve tatlıyı soğumaya bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta sosunu hazırlamaya başlıyoruz. 3 portakalın suyunu sıkıyoruz. Küçük bir tencereye portakal suyunu boşaltıyoruz.

Şekeri üzerine boşaltıyoruz. Bir kâsede suyla nişastanın kıvamını açıyoruz. Ve portakal suyunun üzerine ilave ediyoruz. Ve çırpma teliyle karıştırarak pişiriyoruz. Kıvamı koyulaştıktan sonra ocağın altını kapatıp, soğuyan tatlın üzerine döküyoruz.

Soğumaya bırakıyoruz. Üzerine kırılmış cevizi serpiyoruz. Ve portakal dilimleriyle tatlımızı süsleyerek servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

cevizli portakallı irmik tatlısı resimli tarifi, cevizli portakallı irmik tatlısı, oktay usta cevizli portakallı irmik tatlısı, muzlu kahveli irmik tatlısı, gamze özçelik kimdir, gamze özçelik kiminle, gamze özçelik nerede, gamze özçelik yeni albümü, oktay usta ve gamze özçelik, kolay irmik tatlısı tarifi, pratik irmik tatlısı tarifi, sütlü irmik tatlısı, irmik tatlısı oktay usta, şerbetli irmik tatlısı, irmik helvası, revani tatlısı tarifi, yoğurt tatlısı, revani, revani tarifi, şerbetli irmik tatlısı tarifi, irmik tatlısı tarifi oktay usta, sütlü irmik tatlısı tarifi, güveçte kaymaklı irmik tatlısı tarifi, yoğurtlu irmik tatlısı tarifi, revani tatlısı tarifi, revani tarifi, irmik helvası tarifi, sütlü irmik tatlısı tarifi resimli, portakallı sütlü tatlı, portakallı tatlı oktay usta, şerbetli portakallı tatlı, kayısılı irmik tatlısı, portakallı tatlı tarifleri, portakallı tatlı yapılışı, portakallı tatlı şerbeti, portakallı tatlılar, portakallı revani

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon