Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Çikolatalı Pasta Tarifi

Modelleme Çikolatası; Çikolatayı benmari usulü eritin ve glikozla karıştırıp hamur haline getirin.

Çikolatalı Pasta Tarifi
Çikolatayı
benmari usulü eritin
ve glikozla karıştırıp
hamur haline getirin.
Buzdolabında
sertleşene kadar bekletin.   
Çikolatalı Pasta Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

Modelleme Çikolatası
130 gr.kuvertür çikolata
2 çorba Kaşığı Glikoz
Çikolatalı Şeker Hamuru
1 Çorba Kaşığı Toz Jelatin
1 Çorba Kaşığı Su
2 Çorba Kaşığı Glikoz
250 gr. Pudra Şekeri
60 gr. Bitter Çikolata
2 Çorba Kaşığı Kakao

 
Hazırlanışı:
 

Modelleme Çikolatası; Çikolatayı benmari usulü eritin ve glikozla karıştırıp hamur haline getirin. Buzdolabında sertleşene kadar bekletin.

Çikolatalı Şeker Hamuru; Jelâtini su ile birlikte kaynatalım. İçine 1 tatlı k. glikozu ekleyelim. Bu karışım kaynaştıktan sonra pudra şekerinin içine koyalım.

Erimiş çikolata ve kakaoyu ilave edip hamur haline gelene kadar yoğuralım. Daha sonra merdane ile açıp pastanın üstünü kaplayalım.

 
Etiketler: tikla, ögren, kazan
 
yesil elma, kure.tv, oktay usta, oktayusta, yemek tarifleri, yemek nasil hazirlanir, oktayustam.com, oktay usta resmi web sitesi, çikolatalı pasta nedir, çikolatalı pasta cesitleri, çikolatalı pasta tarifi, çikolatalı pasta tarifleri, oktay usta çikolatalı pasta tarifi, oktay usta çikolatalı pasta tarifleri, oktay usta çikolatalı pasta tarifleri nasil hazirlanir, çikolatalı pasta tarifleri nasıl hazırlanır, çikolatalı pasta pişirmek, çikolatalı pasta turleri, çikolatalı pasta cesitleri, çikolatalı pasta nasil pisirilir, kolay çikolatalı pasta tarifleri, pratik çikolatalı pasta tarifleri, pasta tarifleri

 
Yemek Sözlüğü: Çikolata Nedir?
 
Çikolata; dünyanın en sevilen yiyeceklerinden biridir ve tropik kakao ağacının çekirdek denen tohumlarından yapılır. Çikolataya istendiğinde fıstık, fındık ve süt de katılır. Çikolata besin değeri yüksek, bedeni geliştiren ve enerji veren bir yiyecektir.

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon