Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Damalı Kurabiye Tarifi

Karıştırma kabımıza öncelikle oda sıcaklığında yumuşayan margarini alıyoruz.

Damalı Kurabiye Tarifi

 

Üzerine 1,5 su bardağı pudra şekerini boşaltıyoruz. Yoğuruyoruz. Ardından üzerine 1 çay bardağı sıvıyağını ve 1 çay bardağı yoğurdu boşaltıyoruz.

 
Damalı Kurabiye Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Paket Yumuşak Margarin
1,5 Su Bardağı Pudra Şekeri
1 Çay Bardağı Yoğurt
1 Çay Bardağı Sıvıyağ
1 Çay Kaşığı Mahlep
2 Yemek Kaşığı Kakao
1 Paket Kabartma Tozu
Alabildiği Kadar Un

 
Hazırlanışı:
 

Karıştırma kabımıza öncelikle oda sıcaklığında yumuşayan margarini alıyoruz.

Üzerine 1,5 su bardağı pudra şekerini boşaltıyoruz. Yoğuruyoruz. Ardından üzerine 1 çay bardağı sıvıyağını ve 1 çay bardağı yoğurdu boşaltıyoruz. 1 çay kaşığı mahlepi ve 1 paket kabartma tozunu da karıştırma kabına boşaltıyoruz.

Hamurun kıvamına göre azar azar da un ekliyoruz. Yoğurmaya devam ediyoruz. Kulak memesi kıvamında bir hamur hazırlıyoruz. Hazırladığımız hamuru 2 eşi parçaya ayırıyoruz. Bir parçasını ayrı bir kaseye alıyoruz.

Üzerine 2 yemek kaşığı kakaoyu ekleyip, tekrar yoğuruyoruz. Hem sade hamurdan, hem de kakaolu hamurdan parçalar koparıp, parmak kalınlığında uzun şeritler hazırlıyoruz. Tezgahın üzerine hamurları bir kakaolu, bir sade olarak dört tane diziyoruz.

Bunların üzerine tekrar bu kez bir sade bir kakaolu olacak şekilde dört tane daha hamur koyup biraz hamurları hafiften sıkıştırıyoruz ve yapışmalarını sağlıyoruz. Daha sonra damalı kurabiyelerimiz için, hamuru bir parmak genişliğinde dilimliyoruz.

Yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine diziyoruz. Önceden ısınmış 180 derecelik fırında pembeleşene kadar pişiriyoruz. Çayın yanında damalı kurabiyelerimizi servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

damalı kurabiye tarifi, oktay usta damalı kurabiye tarifi, damalı kurabiye tarifi oktay usta, yemek sepeti, kurabiye tarifleri, kolay damalı kurabiye tarifi, pratik damalı kurabiye tarifi, yemek oyunları, yeşil elma, küre tv, oktay ustam kurabiye tarifleri, oktay ustam, damalı kurabiye yemek tarifi, 9 aralık 2014 oktay usta yemek tarifleri, oktay usta lezzetli kurabiyeler, damalı kurabiye yemek tarifleri, fırında damalı kurabiye, kurabiye tarifi resimli, kurabiye tarifleri, damalı kurabiye oktay usta, damalı kurabiye video, videolu kurabiye tarifleri, resimli kurabiye tarifleri, 2014 oktay usta kurabiye tarifleri, kurabiye tarifi, kolay kurabiye tarifi, pratik kurabiye tarifi, elmalı kurabiye, tuzlu kurabiye, kurabiyeler, pratik kurabiye tarifleri oktay usta, kakaolu kurabiye tarifi oktay usta, kolay kurabiye tarifleri, tatlı kurabiye tarifleri, oktay usta kurabiye tarifleri, pasta tarifleri, kurabiye tarifleri un kurabiyesi, 2014 yeşil elma kurabiye tarifleri, kek tarifleri, oktay usta kurabiye tarifi, oktay usta kolay kurabiye tarifi, tuzlu kurabiye tarifleri, kurabiye tarifleri resimli, oktay usta tuzlu kurabiye tarifleri, oktay usta kurabiye tarifleri mantar kurabiye, oktay usta pasta tarifleri, özel tarifler, oktay usta kolay kurabiye tarifi, çay saati ikramları, oktay usta kurabiye tarifleri tarçınlı kurabiye, oktay usta kurabiye tarifleri elmalı kurabiye, oktay usta kurabiye tarifleri fındıklı, oktay usta yemek tarifleri kurabiye, oktay usta kurabiye tarifleri un kurabiyesi

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon