Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Domates Soslu Zeytinyağlı Fasulye Tarifi

Malzemeler bitene kadar kat kat olacak şekilde önce soğan sarımsak,sonra fasulye ve domates sosundan koyuyoruz. Son olarak tuzunu, şekerini, ...

Bugünkü menümüzde;

Domates Soslu Zeytinyağlı Fasulye Tarifi,
Satır Kıymalı Biber Dolması Tarifi,
Patkat Böreği Tarifi,
Fındıklı Hindistan Cevizli Tatlı Tarifi
ve
Yarmalı Kavurmalı Çorba Tarifi
var.

   
Domates Soslu Zeytinyağlı Fasulye Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Poşet Fasulye
2 Soğan
2 Diş Sarımsak
Yarım Kavanoz Domates Sos
Zeytinyağı
Tuz
Şeker
Su

 
Hazırlanışı:
 
Yıkanıp ayıklanan fasulyeleri dondurucudan çıkartıyoruz.Sıcak suyun içerisine daldırıp çıkartıyoruz. Tencerenin tabanına önce doğradığımız soğan ve sarımsakları, sonrasın da fasulyeleri ve domates sosunu koyuyoruz.

Malzemeler bitene kadar kat kat olacak şekilde önce soğan sarımsak,sonra fasulye ve domates sosundan koyuyoruz. Son olarak tuzunu, şekerini, zeytinyağını ve suyunu ilave ediyoruz.

Tencerenin kapağını kapatıp yemeğimizi pişmeye bırakıyoruz.
 
Günün Videolu Tarifi
 
 
Bugün Programda Neler Oldu?

Yeşil Elma'nın bugünkü konuğu: Sevgili dostumuz Esra Özmen'di. Konuğumuz ikramlardan sonra önlüğünü giyerek ustamıza yardımda bulundu. Esra hanım mutfağında soğan doğrarken gözlerinin yanmaması için deniz gözlüğü kullandığını söyledi.


Bugün doğum günü olan konuğumuzun da doğum gününü kutlar sağlık ve esenlikler dileriz. Yeşil Elma ekibi Esra Hanım'a doğum günü için mutfak önlüğü hediye etti. Konuğumuz hediye karşısın da oldukça sevindiğini söyledi.

 
Bugünkü Menümüz
 

Oktay Usta'nin bugünkü konukları; Esra Özben

Bugünkü menümüzde; Domates Soslu Zeytinyağlı Fasulye, Satır Kıymalı Biber Dolması, Patkat Böreği, Fındıklı Hindistan Cevizli Tatlı ve Yarmalı Kavurmalı Çorba var.

 
Etiketler: tıkla, öğren, kazan
 
En güzel yemekler, puffin tarifleri, pizza tarifleri, Pizza Tarifi, Pizza Tarifleri, kek Tarifi, makarna tarifleri, yemek tarifleri, yemek oyunları, kek tarifleri, yaş pasta tarifleri ve birbirinden süper güzel en kolay yemek tarifleri Oktay Ustamın tek resmi web sitesi, Oktay Usta Yemek Tarifleri sitesinde sizlerle birlikte.

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon