Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Domatesli Biber Konservesi Tarifi

Domatesli biber konservesi tarifimiz, kışın direk olarak tabağa boşaltıp, üzerine çırpılmış yoğurtla servis edebileceğimiz bir tarif…

Domatesli Biber Konservesi Tarifi

 

Domateslerimizi iyice yıkıyoruz. Genişçe bir tencereye su dolduruyoruz. Suyu kaynatıyoruz. Yıkadığımız domateslerin arka kısmından çarpı şeklinde bıçakla kesikler artıyoruz.

 
Domatesli Biber Konservesi Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Kilogram Domates
1,5 Kilogram Yeşil Biber
5 Diş Sarımsak
Zeytinyağı
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Domatesli biber konservesi tarifimiz, kışın direk olarak tabağa boşaltıp, üzerine çırpılmış yoğurtla servis edebileceğimiz bir tarif…

Domateslerimizi iyice yıkıyoruz. Genişçe bir tencereye su dolduruyoruz. Suyu kaynatıyoruz. Yıkadığımız domateslerin arka kısmından çarpı şeklinde bıçakla kesikler artıyoruz. Ardından kaynayan suya domatesleri atıyoruz. 30'a kadar sayıyoruz.

Ve domatesleri kaynar sudan çıkartıyoruz. Ardından domatesleri soğuk su dolu olan bir kaseye alıyoruz. Tüm domatesleri aynı şekilde hazırlıyoruz. Daha sonra domateslerin kabuklarını kestiğimiz yerden başlayarak soyuyoruz.

Böylece domateslerimiz hiç ziyan olmayacaktır. Kabuklarını soyduğumuz domatesleri küçük küçük doğruyoruz. Geniş bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine doğradığımız domatesleri ekliyoruz. Kavuruyoruz.

Bu arada yeşil biberleri yıkıyoruz. Parmak uzunluğunda doğruyoruz. Ayrı bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine biberleri alıyoruz. Sarımsakları d ince doğrayıp, biberlerin üzerine ekliyoruz. Kavuruyoruz.

Kavurduğumuz biberve sarımsakları, suyunu çeken domateslerin üzerine boşaltıyoruz. Tuz serpiyoruz. Pişirmeye devam ediyoruz. Bir müddet daha pişridikten sonra kavanozlara paylaştırarak dolduruyoruz. Kapakların ağız kısımlarını iyice silerek temizliyoruz.

Ardından kapaklarını sıkıca kapatıyoruz. Kavanozları ters çeviriyoruz. Hazırladığımız domatesli biber konservesini 1 gece ters bir şekilde bekletiyoruz. Daha sonra serin bir ortamda kullanacağımız vakte kadar muhafaza ediyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

domatesli biber konservesi tarifi, oktay usta domatesli biber konservesi tarifi, domatesli biber konservesi tarifi oktay usta, közlenmiş biber konservesi tarifi, kırmızı biber konservesi tarifi, domatesli acı biber turşusu tarifi, oktay usta közlenmiş kırmızı biber konservesi nasıl yapılır, domates konservesi tarifi, kış hazırlık tarifleri oktay usta, domatesli acı biber turşusu malzemeleri, domatesli biber turşusu yapılışı, domatesli biber turşusu, domatesli acı biber turşusu malzemeleri, domatesli biber turşusu oktay usta, oktay usta, ayten saner kimdir, ayten saner nerede, ayten saner ve yemek tarifleri, oktay usta yeşil elma, küre tv,domatesli biber turşusu nasıl yapılır, oktay usta kış hazırlığı tarifi, domatesli biber turşusu yemek tarifleri, kırmızı biber turşusu yapılışı, sivri acı biber turşusu nasıl yapılır, domates soslu biber turşusu tarifi, kış hazırlıkları, kış hazırlıkları için neler yapılır, evde kış hazırlıkları, emrah girgin kimdir, emrah girgin nerede, emrah girgin ve küçük kıyamet, oktay usta kışlık konserve tarifleri, kış hazırlıkları konserveler, kış hazırlıkları nelerdir, kış hazırlıkları oktay usta, kış hazırlıkları turşular, mutfakta kış hazırlığı, oktay ustadan kış hazırlıkları, kış hazırlıkları 2014, kış hazırlıkları nelerdir, kış hazırlıkları oktay usta, resimli kış hazırlıkları, oktay ustadan kış hazırlıkları 2014, özel tarifler, özel gün yemek tarifleri

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon