Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Dondurmalı Çikolata Rüyası Tarifi

Pasta kekini bardak ağzıyla ya da yuvarlak metal kalıpla kesiyoruz. Dondurmayı kaşık yardımıyla 3 çeşidinden ...

Dondurmalı Çikolata Rüyası Tarifi

Pasta kekini bardak ağzıyla ya da yuvarlak metal kalıpla kesiyoruz. Dondurmayı kaşık yardımıyla 3 çeşidinden ...   
Dondurmalı Çikolata Rüyası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Kakaolu Pasta Keki
3 Renkli Dondurma
1 Paket Bitter Çikolata
Pirinç Yeşil Fıstık
Hindistan Cevizi

 
Hazırlanışı:
 

Pasta kekini bardak ağzıyla ya da yuvarlak metal kalıpla kesiyoruz. Dondurmayı kaşık yardımıyla 3 çeşidinden alıp elimizle yuvarlıyoruz.

Bazılarını yeşil fıstığa bazılarını hindistan cevizine bulayıp kestiğimiz keklerin üzerine koyuyoruz. Dondurmalı kekleri buzdolabında biraz dinlendiriyoruz.

Bitter çikolatayı ben marie usulü eritip dondurmaların üzerine döküyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 
yesil elma, kure.tv, oktay usta, oktayusta, yemek tarifleri, yemek nasil hazirlanir, oktayustam.com, oktay usta resmi web sitesi, dondurmali tarifler, dondurma tarifleri, dondurma tarifi, , dondurma tarifleri, dondurmali kağıt helva tarifi, fıstıklı dondurma tarifi, dondurmalı çikolata tarifi, dondurmalı çikolata tarifleri, oktay usta dondurmalı çikolata tarifi, oktay usta çikolatalı dondurma tarifi, çikolata rüyası, çikolata tarifi,
 
Yemek Sözlüğü: Dondurma Nedir?
 

Dondurma; süt, krema veya süt kaymağı, şeker ve tatlandırıcı ara maddelerinin karıştırılıp dondurulması süretiyle yapılan yiyecek maddesi. yumurta katılan türleri de bulunan dondurmanın yüzlerce çeşidi arasında en yaygınları vanil yalı, kakaolu, çikolatalı, dövme, kaymaklı ve meyveli olanlarıdır.

ilk yapılış yeri doğu ülkeleri olan dondurma, 17. yüz yılda avrupaya getirilmiş ve kısa sürede yayılmıştır. 1676 senesinde Fransanın başkenti Pariste 250 ye yakın dondurmacı olduğu bilinmektedir. ABD de ise Philadelphia, dondurma üretiminin merkezi haline geldi.


Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon