Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Dondurmalı Tarçınlı İncir Tatlısı Tarifi

Yarı kıvamda piştikten sonra içine biraz ceviz koyup pişirmeye devam ediyoruz. Kendi suyuyla birlikte servis tabağına koyuyoruz.

Yarı kıvamda piştikten sonra
içine biraz ceviz koyup
pişirmeye devam ediyoruz.
Kendi suyuyla birlikte
servis tabağına koyuyoruz.   
Dondurmalı Tarçınlı İncir Tatlısı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Kg. İncir
1 Su B. Toz Şeker
2 Kabuk Tarçın
1 Kase Ceviz
Üzeri İçin:
Maraş Dondurması
Yeşil Fıstık

 
Hazırlanışı:
 

İncirleri bütün bir şekilde fırın kabına koyuyoruz. Tarçını ekliyoruz. Üzerini folyo ile kapatıp önceden ısıtılmış 180 derece fırında pişiriyoruz.

Yarı kıvamda piştikten sonra içine biraz ceviz koyup pişirmeye devam ediyoruz. Kendi suyuyla birlikte servis tabağına koyuyoruz.

Soğuduktan sonra maraş dondurması ve yeşil fıstık ile süsleyip servis ediyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 
yesil elma, kure.tv, oktay usta, oktayusta, yemek tarifleri, yemek nasil hazirlanir, oktayustam.com, oktay usta resmi web sitesi, dondurmali tarifler, dondurma tarifleri, dondurma tarifi, , dondurma tarifleri, dondurmali kağıt helva tarifi, fıstıklı dondurma tarifi, tarçınlı tarifler, tarçın tarifi, tarçınlı yemekler, tarçınlı yemek tarifleri, incir tatlısı, incir tatlısı tarifi, incir tarifleri, incirli tarifler, incir tarifi, dondurmalı incir tarifi, dondurmalı incir tarifleri, oktay usta dondurma tarifleri, oktay usta dondurmalı tarifler, oktay usta dondurmalı tatlı tarifleri
 
Yemek Sözlüğü: Dondurma Nedir?
 

Dondurma; süt, krema veya süt kaymağı, şeker ve tatlandırıcı ara maddelerinin karıştırılıp dondurulması süretiyle yapılan yiyecek maddesi. yumurta katılan türleri de bulunan dondurmanın yüzlerce çeşidi arasında en yaygınları vanil yalı, kakaolu, çikolatalı, dövme, kaymaklı ve meyveli olanlarıdır.

ilk yapılış yeri doğu ülkeleri olan dondurma, 17. yüz yılda avrupaya getirilmiş ve kısa sürede yayılmıştır. 1676 senesinde Fransanın başkenti Pariste 250 ye yakın dondurmacı olduğu bilinmektedir. ABD de ise Philadelphia, dondurma üretiminin merkezi haline geldi.


Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon