Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Enfes Karışımlı Tavuk Bagetler Tarifi

Tavuk bagetleri tencereye alıyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz. Üzerini örtecek kadar su koyup, haşlanmaya bırakıyoruz.

Enfes Karışımlı Tavuk Bagetler Tarifi

Tavuklar haşlandıktan sonra tavukları ayrı bir tabağa alıp, soğumaya bırakıyoruz. Bir tabağa unu alıyoruz. 
Enfes Karışımlı Tavuk Bagetler Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Yumurta
6 Adet Tavuk Baget
1 Kase Hindistan Cevizi
3 Yemek Kaşığı Un
Karabiber
Tuz
Kızartmak İçin:
Sıvıyağ
Garnitürü İçin:
4 Adet Patates

 
Hazırlanışı:
 

Tavuk bagetleri tencereye alıyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz. Üzerini örtecek kadar su koyup, haşlanmaya bırakıyoruz.

Tavuklar haşlandıktan sonra tavukları ayrı bir tabağa alıp, soğumaya bırakıyoruz. Bir tabağa unu alıyoruz. Ayrı bir tabağa yumurtaları kırıyoruz. Ayrı bir tabağa da Hindistan cevizini alıyoruz.

Ilıyan tavukları ilk önce una buluyoruz. Sonra yumurtaya, en son olarak da hindistan cevizine buluyoruz. Diğer taraftan patateslerin kabuklarını soyup, parmak şeklinde dilimliyoruz. Geniş bir tencereye patatesleri kızartmak için bolca sıvıyağ döküyoruz.

Yağ kızdıktan sonra patatesleri tencereye alıyoruz. Kızartıyoruz. Kızaran patatesleri servis tabağına alıyoruz. Ardından Hindistan cevizine buladığımız tavuk bagetleri kızartıyoruz. Kızarttığımız tavuk bagetleri de patateslerin arasına diziyoruz.

Tavuk bagetleri daha rahat servis etmek için, sap kısımlarına alüminyum folyo sarıyoruz. Yemeğimizin yanında ketçap ve bol yeşillikli salata ile servise hazırlayabilirsiniz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

enfes karışımlı tavuk bagetler tarifi, oktay usta enfes karışımlı tavuk bagetler tarifi, pratik enfes karışımlı tavuk bagetler tarifi, yemek oyunları, oktay usta ve yeşil elma, tavuk yemekleri, etli yemek tarifleri, ana yemek tarifleri, enginarlı tavuk baget tarifi, oktay usta ve pratik yemek tarifleri, yemek sepeti, tavuk baget tarifi oktay usta, sarmısaklı tavuk tarifi, tavuk cevizli tarifi, sütlü tavuk tarifi, tavuk kızartması tarifi, firinda tavuk baget, kremalı tavuk çorbası tarifi, tavuk baget oktay usta, çıtır tavuk baget tarifi, fırında tavuk kızartması tarifi, brokoli kızartması tarifi, düğün kızartması tarifi, sütlü tavuk tarifi, sarmısaklı tavuk tarifi, özel tarifler, ev yapımı ketçap tarifi, salatalari iftar yemekleri, ramazan sofraları, sahura ne yapsam, tavuk cevizli tarifi, diyet patates kızartması tarifi, sarmısaklı tavuk tarifi, tavuk cevizli tarifi, tavuk salatasi yemek tarifi, tavuk kızartması tarifi, tebiyeli tavuk çorbası tarifi, beyaz tavuk sosu yemek tarifi, limonlu tavuk yemek tarifi, kremalı tavuk çorbası tarifi, limonlu dana biftegi yemek tarifi, çorba tarifleri, terbiyeli tavuk çorbası tarifi, kremalı tavuk çorbası tarifi oktay usta, düğün çorbası tarifi, sarmısaklı tavuk tarifi, tavuk cevizli tarifi, tavuklu yemek tarifleri ve oktay usta, sütlü tavuk tarifi, kremalı çorba tarifi, tavuk but tarifi oktay usta, tavuk but yemekleri, fırında tavuk but tarifleri,tavuk but dolması, tavuk soslar, tavuk but yapılışı, sebzeli tavuk but

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon