Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Enfes Pancarlı Ve Tavuklu Patates Mezesi Tarifi

Pancarları iyice yıkayıp, tencereye alıyoruz. Üzerini geçecek kadar su koyup, haşlanmaya bırakıyoruz.

Enfes Pancarlı Ve Tavuklu Patates Mezesi Tarifi

Patatesleri de tencereye koyuyoruz. Üzerini geçecek kadar su ilave edip, ocağa alıyoruz. Haşlanmaya bırakıyoruz. 
Enfes Pancarlı Ve Tavuklu Patates Mezesi Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Tavuk Göğsü
1 Adet Pancar
2 Adet Patates
4 Adet Tost Ekmeği
1 Tatlı Kaşığı Mayonez
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Pancarları iyice yıkayıp, tencereye alıyoruz. Üzerini geçecek kadar su koyup, haşlanmaya bırakıyoruz.

Patatesleri de tencereye koyuyoruz. Üzerini geçecek kadar su ilave edip, ocağa alıyoruz. Haşlanmaya bırakıyoruz. Tavuk göğsünü de ayrı bir tencerede haşlanmaya bırakıyoruz. Pancarlar haşlandıktan sonra, ocaktan alıyoruz.

Kabuklarını soyuyoruz. Geniş bir kaseye rendenin ince bölümünden pancarları rendeliyoruz. Daha sonra el blendırıyla pancarları püre haline getiriyoruz. Haşlanan patatesleri de ayrı bir karıştırma kasesine alıyoruz.

Patates ezeceğiyle eziyoruz. Üzerine mayonezi ekliyoruz. Haşlanan tavuk göğsünü küp küp doğruyoruz. Mezeyi hazırlamak için, küçük kaseler kullanıyoruz. Küçük kaselere streç film seriyoruz. İlk önce pancar püresinden ince bir kat sürüyoruz.

Pancarın üzerine patates püresinden kalın bir şekilde bastırarak yerleştiriyoruz. Karışımın ortasına da tavuk etlerinden koyuyoruz. En son olarak da tost ekmeğini kasenin genişliğinde kesiyoruz. Tavuk etinin üzerine bastırarak kapatıyoruz.

Hazırladığımız pancarlı mezeleri düz servis tabağımıza ters çeviriyoruz. Kaseyi kaldırıyoruz. Üzerinden streç filmi de dikkatlice çekiyoruz. Mezeleri servise hazırlıyoruz. İsterseniz pancarları haşlamak yerine, pancar turşusu da kullanabilirsiniz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

enfes pancarlı ve tavuklu patates mezesi tarifi, sizden gelen enfes pancarlı ve tavuklu patates mezesi tarifi, pratik enfes pancarlı ve tavuklu patates mezesi tarifi, oktay usta ve yeşil elma, sizden gelen tarifler, yoğurtlu pancar mezesi, pancar mezesi yemek tarifleri, kırmızı pancar mezeleri, pancar mezeler, pancar salatası, pancar yemeği, resimli salata ve meze tarifleri, kolay meze tarifleri, soğuk meze tarifleri, resimli soğuk meze tarifleri, oktay usta meze tarifleri, salata tarifleri, mezeler, mezeler salatalar, bat mezesi, meze tarifleri, salatalar, acılı ezme, haydari, yoğurtlu mezeler, salata tarifleri, aperatif yemek tarifleri, kolay salatalar, içecekler, zeytinyağlı yemek tarifleri, dolma tarifleri, patatesli salata tarifleri, krepli balık mezesi, turşu nasıl yapılır, yemek sepeti, sizden gelen pratik salata tarifleri, oktay usta ve meze tarifleri, değişik meze tarifleri, havuç salatası, yoğurtlu salata tarifleri, pratik mezeler, kolay yemek tarifleri, değişik yemekler, hamur işi tarifleri, börek tarifleri, açma tarifleri, tavuklu salata tarifleri

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon