Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Etli Nohutlu Pilav Tarifi

Etli nohutlu pilavımız için, kuzu etlerini kuşbaşı şeklinde doğruyoruz.

             
Etli Nohutlu Pilav Tarifi                                                                                                             
             

 

             
           

Geniş ve yayvan bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Etleri de tenceremize alıyoruz. Kavuruyoruz. Etler kavrulduktan sonra üzerine küp küp doğranmış soğanları ilave ediyoruz. Kavuruyoruz.

         
                     
     
 

Etli Nohutlu Pilav Tarifi

 
                       
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
  500 Gram Kuzu Eti
  3 Adet Havuç
  2 Adet Patates
  Defne Yaprağı
  Zeytinyağı
  Tuz
  Pilavı İçin:
  2 Yemek Kaşığı Tereyağı
  3 Su Bardağı Pirinç
  3 Su Bardağı Haşlanmış Nohut
  Sıvıyağ
  Tuz
  Su

 
Hazırlanışı:
 
             
               

Etli nohutlu pilavımız için, kuzu etlerini kuşbaşı şeklinde doğruyoruz.
                 
                  Geniş ve yayvan bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Etleri de tenceremize alıyoruz. Kavuruyoruz. Etler kavrulduktan sonra üzerine küp küp doğranmış soğanları ilave ediyoruz. Kavuruyoruz.
                 
                  Soğanlar pembeleştikten sonra 3 su bardağı sıcak su boşaltıyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak pişmeye bırakıyoruz. Etler pişerken, bizde patates ve havuçların kabuklarını soyuyoruz. Küp küp doğruyoruz.
                 
                  Etlerin pişmesine yakın üzerine doğradığımız havuç ve patatesleri ekliyoruz. Defne yaprağını da tenceremize alıyoruz. Tenceremizin kapağını kapatarak pişmeye bırakıyoruz. Ayr bir tarafta da etli noutlu pilav tarifimizin pilavını hazırlamaya başlıyoruz.
                 
                  Geniş ve yayvan bir tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz. Üzerine 2 yemek kaşığı tereyağını da alıyoruz. Yıkanmış, suyu süzdürülmüş pirinçleri tenceremize boşaltıyoruz. Tuz serpiyoruz. Kavuruyoruz. Pirinçler kavrulduktan sonra üzerine 3 su bardağı haşlanmış nohutu ilave ediyoruz. Kavuruyoruz.
                 
                  Nohutlarda kavrulduktan sonra yuvarlak cam fırın kabına ohutlu pilavı boşaltıp, yayıyoruz. Bu arada da üzerine diğer tenceredeki kuzu etli sebzeli karışımı boşaltıp, yayıyoruz. Defne yapraklarını içinden alıyoruz. Ardından önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında etli nohutlu pilavımızı pişiriyoruz.

             
           
 
   
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

etli nohutlu pilav tarifi, oktay usta etli nohutlu pilav tarifi, etli nohutlu pilav tarifi oktay usta, yemek sepeti, kolay etli nohutlu pilav tarifi, pratik etli nohutlu pilav tarifi, resimli etli nohutlu pilav tarifi, videolu etli nohutlu pilav tarifi, nohutlu pilav tarifleri, nohutlu pilav tarifi oktay usta, 30 ocak 2015 oktay usta yemek tarifleri, oktay usta nefis pilav tarifleri, nohutlu pilav tarifi resimli, nohutlu tavuklu pilav tarifi, nohutlu pilav tarifi video, nohutlu pilav tarifi, nohutlu pilav nasıl yapılır, nohutlu bulgur pilavı tarifi, nohutlu pilav yemek tarifleri, nohutlu pilav yapılışı, 2015 oktay usta yemek tarifleri, nohutlu pilav yemekleri, nohutlu pirinç pilavi, nohutlu pilav tarifi resimli, etli nohutlu pilav, nohutlu pilav kolay ve lezzetli pilav tarifi oktay usta, nefis yemek tarifleri, nohutlu pilav tarifi oktay usta, pilav tarifleri, oktay usta pilav tarifleri, pilav tarifleri oktay usta, kolay pilav tarifleri, pratik pilav tarifleri, 30 ocak 2015 yeşil elma yemek tarifleri, resimli pilav tarifleri, videolu pilav tarifleri,  pilav tarifi, oktay usta pilav tarifi, pilav tarifi oktay usta, kolay pilav tarifi, pratik pilav tarifi, özel tarifler, kolay tarifler, oktay usta pratik pilav tarifleri, kolay yemekler, etli pilav tarifi oktay usta, maklube tarifi, oktay usta maklube tarifi, yemek oyunları, canten kaya kimdir, oktay ustam, oktay usta ve yeşil elma, yeşil elma, küre tv, pilav tarifleri oktay usta, resimli pilav tarifleri, şehriyeli pilav tarifleri, oktay usta değişik pilav tarifleri, pilav tarifleri çeşitleri, değişik pilav tarifleri resimli

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon