Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Fesleğenli Simit Poğaça Tarifi

Fesleğenli simit poğaçamız için, öncelikle sosunu hazırlamaya başlıyoruz.

             
Fesleğenli Simit Poğaça Tarifi                                                                                                             
             

 

             
           

Doğrayıcıya sütü ve zeytinyağını boşaltıyoruz. 3 diş sarımsağı da ekliyoruz. Fesleğen ve dolmalık fıstığı da doğrayıcıya ekliyoruz.

         
                     
     
 

Fesleğenli Simit Poğaça Tarifi

 
                       
Malzeme Listesi
 

3,5 Su Bardağı Un
  Yarım Paket Yaş Maya
  Yarım Çay Bardağı Zeytinyağı
  150 Gram Beyaz Peynir
  1 Çay Bardağı Süt
  1 Tutam Fesleğen
  3 Diş Sarımsak
  2 Yemek Kaşığı Dolmalık Fıstık
  Tuz
  Su

 
Hazırlanışı:
 
             
               

Fesleğenli simit poğaçamız için, öncelikle sosunu hazırlamaya başlıyoruz.
                 
                  Doğrayıcıya sütü ve zeytinyağını boşaltıyoruz. 3 diş sarımsağı da ekliyoruz. Fesleğen ve dolmalık fıstığı da doğrayıcıya ekliyoruz. Doğrayıcıdan malzemeleri geçiriyoruz. Sosumuzu hazırlıyoruz. Diğer taraftan geniş bir kaseye 3,5 su bardağı unu boşaltıyoruz.
                 
                  Üzerine biraz tuz serpiyoruz. Karıştırarak harmanlıyoruz. Unun ortasını havuz şeklinde açıyoruz. Ortaya yarım paket yaş mayayı alıyoruz. Üzerine fesleğenli sosun yarısından fazlasını boşaltıyoruz. Kalanını da poğaçamızın üzeri için kullanacağız.
                 
                  150 gram beyaz peyniri de ortaya ufalıyoruz. Biraz da su ekliyoruz. Un almadan ortadaki sıvı malzemeleri karıştırıyoruz. Ortadaki malzemelerimiz harmanlandıktan sonra yavaş yavaş unu da alarak yoğurmaya devam ediyoruz.
                 
Hamurun kıvamına göre azar azar su ekliyoruz. Kulak memesi kıvamında bir hamur hazırlıyoruz. Hazırladığımız hamuru 2 eşit parçaya ayırıyoruz. Yuvarlıyoruz. Hamur bezesinin birinin üzerine un serpip, merdane yardımıyla açıyoruz.

Açtığımız hamurun kenarlarını kesmeden, bıçakla uzunlamasına kesikler atıyoruz. En üstten, en alta kadar kesik atarak, kenarlarını kesmeden devam ediyoruz. Daha sonra hamurun uç kısmından başlayarak, rulo şeklinde sarıyoruz.

Sardığımız hamuru iki elimizle hafiften sallayarak doluyoruz ve iki ucunu birleştiriyoruz. Büyük bir simit şekli veriyoruz. Diğer hamur bezesini de aynı şekilde hazırlıyoruz. Yağlı kağıt serdiğimiz fırın tepsisine fesleğenli simit poğaçalarımızı yerleştiriyoruz.

Simit poğaçaların üzeirne kalan sostan fırçayla üzerlerine sürüyoruz. Mayalanmaya brakıyoruz. Ardından önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz.

             
           
 
   
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

fesleğenli simit poğaça tarifi, oktay usta fesleğenli simit poğaça tarifi, fesleğenli simit poğaça tarifi oktay usta, kolay fesleğenli simit poğaça tarifi, pratik fesleğenli simit poğaça tarifi, resimli fesleğenli simit poğaça tarifi, videolu fesleğenli simit poğaça tarifi, yemek sepeti, üsküp simit poğaça tarifi, yemek oyunları, oktay usta lezzetli poğaça tarifleri, yemek tarifleri, oktay usta simit poğaça tarifi, kaşarlı simit poğaça tarifi, susamli simit poğaça, simit poğaça tarifleri resimli, 6 şubat 2015 oktay usta yemek tarifleri, hamur işi tarifleri, kolay hamur işi tarifleri, izzettin abbasi kimdir, pratik hamur işi tarifleri, resimli hamur işi tarifleri, kolay yemek tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, yemek tarifleri oktay usta, pratik yemek tarifleri, pratik yemek tarifleri oktay usta, resimli yemek tarifleri videolu yemek tarifleri, pratik poğaça tarifi oktay usta, videolu hamur işi tarifleri, oktay usta hamur işi tarifleri, hamur işi tarifleri oktay usta, izzettin ababasi nerede, 2015 oktay ustam hamur işi tarifleri, poğaça tarifi, oktay usta poğaça tarifi, oktay usta kolay poğaça tarifi, poğaça tarifi oktay usta, kolay poğaça tarifi, eyüp tok nerede, pratik poğaça tarifi, resimli poğaça tarifi, videolu poğaça tarifi, oktay usta kolay hamur işi tarifleri, simit tarifi, kolay simit tarifi, pratik simit tarifi, resimli simit tarifi, videolu simit tarifi, fesleğenli yemek tarifleri, 6 şubat 2015 yeşil elma yemek tarifleri, kahvaltı tarifleri, poğaça tarifleri, kolay poğaça tarifleri, pratik poğaça tarifleri, oktay usta poğaça tarifleri, poğaça tarifleri oktay usta, resimli poğaça tarifleri

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon