Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Garnitürlü Yayla Çorbası Tarifi

Hep aynı çorbaları yapmaktan bıktım diyorsanız, işte size değişik bir çorba tarifi...

             
Garnitürlü Yayla Çorbası Tarifi                                                                                                             
             

Sebzeleri tencereye alalım. Bezelyeleri de tencereye alalım. Üzerini geçecek kadar su koyup, haşlayalım.

             
             


                 
             

         
                     
 
   Garnitürlü Yayla Çorbası Tarifi
 
           
Malzeme Listesi
 

2 Yemek Kaşığı Tereyağı
  1 Adet Havuç
  1 Kase Yoğurt
  1 Yemek Kaşığı Un
  1 Yumurta Sarısı
  1 Çay Bardağı Pirinç
  1 Adet Patates
  1 Kase Bezelye
  Tuz
  Nane
  Su

           
 
Hazırlanışı:
 
             

Hep aynı çorbaları yapmaktan bıktım diyorsanız, işte size değişik bir çorba tarifi... Patatesin ve havucun kabuklarını soyup, küp küp doğrayalım.
               
                Sebzeleri tencereye alalım. Bezelyeleri de tencereye alalım. Üzerini geçecek kadar su koyup, haşlayalım. Ayrı bir tencereye de pirinci yıkayıp alalım. Üzerine 2 su bardağı su ekleyip, haşlanmaya bırakalım. Bu arada çorbamızın terbiyesini hazırlayalım. Ayrı bir kaseye yoğurdu boşaltalım.
               
                Üzerine yumurta sarısını alıp, karıştıralım. Un ekleyelim. Az da su ekleyip, kıvamını ayarlayalım. Daha sonra pirinçlerin kaynayan suyundan kepçe ile alarak terbiyenin üzerine alıp, terbiyeyi ılıtalım. Böylece çorbanın kesilmesini önlemiş oluyoruz.
               
                Terbşyenin kıvamı ılıdıktan sonra pirinçlerin olduğu tencereye boşaltalım. Bir yandan sürekli karıştıralım. Tuz ekleyelim. Çorbanın kıvamına göre sıcak su dökelim. Kaynamaya bırakalım. Çorbamız kaynadıktan sonra üzerine diğer tenceredeki garnitürleri ekleyelim. Çorbamızı pişmeye bırakalım.
               
                Çorbamız pişip, kıvamını aldıktan sonra servis kâsesine boşaltalım. Ayrı bir tarafta tavaya tereyağını alalım. Tereyağı eridikten sonra üzerine nane serpip, ocağın altını kapatalım. Servis kâsesindeki çorbanın üzerine tereyağını gezdirerek dökelim. Garnitürlü yayla çorbasını sıcak olarak servis edelim.

             
 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

garnitürlü yayla çorbası tarifi, pratik yayla çorbası tarifi, kolay yayla çorbası tarifi, çorba tarifleri, yayla çorbası resimli tarifi, köfteli yayla çorbası tarifi, çorba tarifi, yayla çorbası tarifi, yoğurt çorbası, yayla çorbası nasıl yapılır, ezogelin çorbası, yayla çorbası tarifi oktay usta, yayla çorbası oktay usta, pırasalı yayla çorbası tarifi, çorbalar, mercimek çorbası, yayla çorbası yapılışı, kek tarifleri, kurabiye tarifleri, poğaça tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, sizden gelen çorba tarifleri, sizden gelen tarifler, kolay çorba tarifleri, çorba tarifleri oktay usta, resimli çorba tarifleri, ezogelin çorbası, yemek tarifleri, arpa şehriyeli yayla çorbası, yayla çorbası, domates çorbası, çorbalar

   
 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon