Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Havuçlu Cevizli Yaş Pasta Tarifi

Kreması için tencereye 2 su bardağı sütü alın.Üzerine 1 çay bardağı toz şeker,2 çorba kaşığı un,1 çorba kaşığı nişasta ilave edin.

Havuçlu Cevizli Yaş Pasta Tarifi


2 adet havucu haşlayın. Haşlanan havuçları püre kıvamına getirin. Püre kıvamına gelen havuçları kremanın içine ilave edin ve karıştırın. Şantisi için bir kapta poşet toz şanti ve 1 su bardağı sütü mikserle çırpın. 
Havuçlu Cevizli Yaş Pasta Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Pasta Keki
Kreması İçin:
2 Su Bardağı Süt
1 Çay Bardağı Toz Şeker
2 Çorba Kaşığı Un
1 Çorba Kaşığı Nişasta
2 Adet Havuç
Şantisi İçin:
1 Poşet Toz Şanti
1 Su Bardağı Süt
Süslemek İçin:
1 Kase Minik Havuç
Toz Şeker
Pirinç Yeşil Fıstık
Ceviz

 
Hazırlanışı:
 

Kreması için tencereye 2 su bardağı sütü alın. Üzerine 1 çay bardağı toz şeker, 2 çorba kaşığı un, 1 çorba kaşığı nişasta ilave edin. Kremayı sürekli karıştırarak pişirin.

2 adet havucu haşlayın. Haşlanan havuçları püre kıvamına getirin. Püre kıvamına gelen havuçları kremanın içine ilave edin ve karıştırın. Şantisi için bir kapta poşet toz şanti ve 1 su bardağı sütü mikserle çırpın.

Kremanın içine 1 çorba kaşığı şanti ilave edip kremayı karıştrın. Pasta tabanını zemini sarvis tabağına alın. Üzerine maamelat sürün ve ıslatın. Üzerine kremayı ilave edin. Diğer pasta tabını üsste yerleştirin. Pastayı şanti ile kaplayın.

Pastanın kenarlarına pirinç yeşil fıstık serpin. Pastanın üzerine minik havuç az şakerli az su ile pişirn ile süsleyin. Pastanın üzerine pişen minik havuçları dizin. Üzerine bütün ceviz ve pirinç yeşil fıstık ile süsleyin.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

havuçlu cevizli yaş pasta tarifleri, oktay usta cevizli havuçlu yaş pasta tarifleri, resimli cevizli havuçlu yaş pasta tarifi, oktay usta pratik havuçlu cevizli yaş pasta, oktay usta yaş pasta tarifi, oktay usta rulo yaş pasta, havuçlu yaş pasta tarifleri, ayvalı cevizli kek, cevizli yaş pasta tarifleri, oktay usta ve pratik pasta tarifleri, yaş pasta tarifleri, yas pasta tarifleri oktay usta, kolay pasta tarifleri, pasta tarifleri oktay usta, pasta tarifleri resimli, dogum gunu pasta tarifleri, oktay usta ve yemek tarifleri, yeni pasta tarifleri resimli, oktay usta ve yeşil elma, havuçlu kurabiye yemek tarifi, havuçlu kurabiye tarifi yapılışı, balkabaklı cevizli pasta oktay usta, havuçlu kurabiye tarifi resimli, havuçlu kurabiye video, havuçlu kurabiye malzemeler, cevizli havuçlu kurabiye, havuç kurabiye, kolay pasta tarifleri, pratik cevizli pasta tarifleri, cevizli kurabiye, pasta tarifleri, cevizli pasta tarifleri, havuçlu mozaik pasta, cevizli pasta tarifi, çikolatalı cevizli pasta, cevizli pasta resimli, rulo pasta, cevizli tarifler, kolay kek tarifleri oktay usta, yaş pasta tarifleri resimli, yas pasta tarifi, oktay usta pratik yaş pasta tarifleri, kolay yaş pasta tarifleri, muzlu yaş pasta tarifleri, yaş pasta keki, yaş pasta kreması, kurabiye tarifleri

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon