Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Humuslu Şiş Köfte Tarifi

Humuslu şiş köfte tarifimizin ilk önce köftesini hazırlamaya başlıyoruz.

             
Humuslu Şiş Köfte Tarifi                                                                                                             
             

 

             
           

Kuyruk yağını doğrama tahtasına alıyoruz. Kıymayı da doğrama tahtasına alıyoruz. Zırhla ince ince kıyıyoruz. İsterseniz satırla da ince kıyma haline getirebilirsiniz.

         
                     
     
 

Humuslu Şiş Köfte Tarifi

 
                       
Malzeme Listesi
 

500 Gram Kıyma
  100 Gram Kuyruk Yağı
  Karabiber
  Pul Biber
  Tuz
  Humusu İçin:
  4 Su Bardağı Haşlanmış Nohut
  2 Diş Sarımsak
  1 Çay Bardağı Tahin
  Yarım Limon
  Zeytinyağı
  Tuz
  Servisi İçin:
  1 Tutam Maydanoz
  1 Soğan
  Pul Biber
  Lavaş

 
Hazırlanışı:
 
             
               

Humuslu şiş köfte tarifimizin ilk önce köftesini hazırlamaya başlıyoruz.
                 
                  Kuyruk yağını doğrama tahtasına alıyoruz. Kıymayı da doğrama tahtasına alıyoruz. Zırhla ince ince kıyıyoruz. İsterseniz satırla da ince kıyma haline getirebilirsiniz. Hazır olan satır kıymasını bir kaseye alıyoruz. Üzerine tuz, karabiber ve pul biber ekliyoruz.
                 
                  Köfte harcımızı iyice yoğuruyoruz. Hazır olan köfte harcımızdan elimizi ıslatarak bir parça alıyoruz. Çöp şişe köfte harcımızı kebap şeklinde kaplıyoruz. Köfte harcımız bitene kadar aynı şekilde şiş köftelerimizi hazırlıyoruz.
                 
                  Hazırladığımız şiş köfteleri yağlı kağıt serilmiş fıırn tepsisine diziyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta da humusu hazırlamaya başlıyoruz. Haşlanmış nohutu az suyla birlikte doğrayıcıya alıp, doğrayıcıdan geçiriyoruz.
                 
Üzerine tahini boşaltıyoruz. Tekrar karıştırıyoruz. Limon suyunu, sarımsağı ve biraz da zeytinyağı ekleyip, doğrayıcıdan geçiriyoruz. Hazır olan humusu bir kaseye boşaltıyoruz. Geniş servis tabağımıza lavaşları çeyrek şekilde doğrayarak, yerleştiriyoruz.

Ayrı bir tarafta da soğanı yarım ay şekline doğruyoruz. Üzerine ince kıyılmış maydanozları ekliyoruz. Pul biber de serpiyoruz. Karıştırıyoruz. Lavaşların üzerine hazırladığımız soğanlı salatayı koyuyoruz. Son olarak da pişen şiş köfteleri diziyoruz. Yemeğimizi servise hazırlıyoruz.

             
           
 
   
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

humuslu şiş köfte tarifi, oktay usta humuslu şiş köfte tarifi, humuslu şiş köfte tarifi oktay usta, kolay humuslu şiş köfte tarifi, pratik humuslu şiş köfte tarifi, resimli humuslu şiş köfte tarifi, videolu humuslu şiş köfte tarifi, yemek sepeti, şiş köfte tarifi oktay usta, mangalda şiş köfte tarifi, fırında şiş köfte tarifi, oktay usta nefis köfte tarifleri, 16 şubat 2015 oktay usta yemek tarifleri, resimli şiş köfte tarifi, burdur şiş köfte tarifi, çöp şiş köfte tarifi, tire şiş köfte tarifi, şiş köfte tarifi yapılışı, kuru köfte tarifi oktay usta, fırında köfte tarifi oktay usta, akçaabat köfte tarifi oktay usta, inegöl köfte tarifi oktay usta, kasap köfte tarifi oktay usta, fırında sulu köfte tarifi oktay usta, oktay usta lezetli kolay köfte tarifleri, 2015 oktay usta köfte tarifleri, ekşili sulu köfte tarifi oktay usta, yemek oyunları, yemek tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, yemek tarifleri oktay usta, kolay yemek tarifleri, pratik yemek tarifleri, resimli yemek tarifleri, videolu yemek tarifleri oktay usta, köfte tarifi, oktay usta kıymalı, köfte tarifleri, fırında köfte tarifleri, köfte tarifleri oktay usta, pratik köfte tarifi oktay usta, 16 şubat 2015 yeşil elma yemek tarifleri, inegöl köfte, resimli köfte tarifleri, kuru köfte tarifleri, sulu köfte, ızgara köfte tarifleri, yemek tarifleri, fırında köfte tarifi oktay usta, kuru köfte tarifi oktay usta, pratik köfte tarifi, akçaabat köfte tarifi oktay usta, inegöl köfte tarifi oktay usta, kasap köfte tarifi oktay usta, fırında sulu köfte tarifi oktay usta, ekşili sulu köfte tarifi oktay usta

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon