Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Islama Köftesi Tarifi

Köfte malzemesi ile istediğiniz büyüklüklerde köfte hazırlayın. Diğer tarafta kemik suyu hazırlayın.

Islama Köftesi Tarifi

İçine biraz sıvıyağ ve rengi kırmızı olacak şekilde toz kırmızı biber ve tuz ekleyin. Bayat ekmekleri bu suya batırıp bekletmeden alın. 
Islama Köftesi Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

Yarım Kilo Dana Kıyma
1 Kuru Soğan
Kurutulmuş Ekmek İçi
Tuz
Karabiber
Kimyon
Islamak İçin:
İnce Dilimlenmiş Bayat Ekmek
Kemik Suyu
Kırmızı Biber
Sıvıyağ
Süslemek İçin:
2 Domates
2 Yeşil Biber

 
Hazırlanışı:
 

Köfte malzemesi ile istediğiniz büyüklüklerde köfte hazırlayın. Diğer tarafta kemik suyu hazırlayın.

İçine biraz sıvıyağ ve rengi kırmızı olacak şekilde toz kırmızı biber ve tuz ekleyin. Bayat ekmekleri bu suya batırıp bekletmeden alın. Köfteleri ve ekmekleri ızgarada pişirin.

Domates ve biberleri de pişirdikten sonra en alta ekmekleri üzerine köfteleri ve en üstüne de domates biberleri koyarak sıcak servis yapın. Hem bayat ekmekler değerlenmiş olacak. Hem de bereketli bir yemek ortaya çıkacak.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

ıslama köftesi tarifi, oktay usta ıslama köfte tarifi, resimli köfte tarifleri, oktay usta ve yeşil elma, yemek oyunu, oktay usta ve pratik köfte tarifleri, ıslama köfte tarifi, oktay usta ve çırakları, yemek tarifleri, etli yemek tarifleri, etli ıslama ve oktay usta, kolay kebap tarifleri, inegöl köfte, sulu köfte, köfte tarifi, oktay usta, yemek sepeti, adapazarının yöresel yemekleri, islama köfte adapazarı, yoresel yemekler, adapazari yemekleri, kürdan köfteler, adapazarı köftesi, adapazarı ıslama köfte tarifi, abaza yemekleri, adapazarı yöresel yemekleri, özel gün yemekleri, meze tarifleri, sebze yemekleri, bayat ekmek tarifleri, hatay yemekleri, hamur işi tarifleri, ekmek tarifleri, ekmekleri nasıl değerlendirelim, antakya tepsi kebabı, oktay usta ve kolay yemek tarifleri, pasta tarifleri, sütlü tatlılar, aperatif yemek tarifleri, kolay çorba tarifleri, salata tarifleri, köfteli bezelyeli çorba, kolay tatlı tarifleri

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon