Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Ispanaklı Kaşarlı Köfte Tarifi

Ispanağı ince ince doğruyoruz. Tavaya az sıvıyağ döküp, ıspanakları soteliyoruz.

             
Ispanaklı Kaşarlı Köfte Tarifi                                                                                                             
             

 

             
           

Ayrı bir tarafta karıştırma kabına kıymayı alıyoruz. Üzerine yumurtayı kırıyoruz. Soğanı rendeliyoruz.

         
                     
     
 
   Ispanaklı Kaşarlı Köfte Tarifi
 
           
Malzeme Listesi
 

400 Gram Kıyma
  100 Gram Kaşar Peyniri
  1 Demet Ispanak
  1 Adet Soğan
  Galeta Unu
  1 Adet Yumurta
  Tuz
  Karabiber
  Servisi İçin:
  1 Paket Makarna
  1 Tutam Fesleğen
  1 Kavanoz Domates Sos
  Su
  Tuz
  Zeytinyağı

           
 
Hazırlanışı:
 
             

Ispanağı ince ince doğruyoruz. Tavaya az sıvıyağ döküp, ıspanakları soteliyoruz. Sotelediğimiz ıspanakları soğumaya bırakıyoruz.
               
                Ayrı bir tarafta karıştırma kabına kıymayı alıyoruz. Üzerine yumurtayı kırıyoruz. Soğanı rendeliyoruz. Soğuyan ıspanakları da ilave ediyoruz. Kaşar peynirini küp küp doğrayıp, karıştırma kabına ilave ediyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz. Yoğurmaya başlıyoruz.
               
                Köfte harcının kıvamına göre galeta unu serpiyoruz. Köfte harcını iyice yoğuruyoruz. Hazırladığımız köfte harcından parçalar koparıp, yuvarlıyoruz. Bir tabağa alıyoruz. Ayrı bir tarafta tencereye makarnayı haşlamak için su dolduruyoruz. Su kaynadıktan sonra tuz serpiyoruz.
               
                Az da sıvıyağ döküyoruz. Daha sonra makarnaları tencereye alıyoruz. Haşlanmaya bırakıyoruz. Haşlanan makarnaların suyunu süzüp servis tabağına alıyoruz. Domates sosunu bir tavaya boşaltıyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz.
               
                Fesleğeni ince doğrayıp, tavaya alıyoruz. Pişen sosu, makarnaların üzerine gezdirerek döküyoruz. Yuvarladığımız köfteleri de az yağda kızartıyoruz. Makarnaların üzerine alıyoruz. Yemeğimizi sıcak olarak servise hazırlıyoruz.
             

             
 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

ıspanaklı kaşarlı köfte tarifi, oktay usta ıspanaklı kaşarlı köfte tarifi, pratik kaşarlı köfte tarifi, kolay kaşarlı köfte tarifi, taze patatesli kaşarlı köfte, yemek sepeti, yemek oyunları, selen görgüzel kimdir, selen görgüzel nerede, selen görgüzel kiminle, oktay usta ve selen görgüzel, psikolog serhat yabancı kimdir, kaşarlı köfte sandviç, serhat yabancı nerede, serhat yabancı kiminle, köfte tarifleri, etli yemek tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, kaşarlı köfte oktay usta, kaşarlı köfte tarifi, fırında kaşarlı köfte, kaşarlı milföylü köfte tarifi, inegöl köfte, kaşarlı ızgara köfte, ızgara kaşarlı köfte tarifi

   
 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon