Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Kağıtta Malatya Kebabı Tarifi

Patlıcanların kabuklarını alacalı soyuyoruz. Parmak uzunluğunda dilimliyoruz. Soğanları yarım ay şeklinde doğruyoruz.

Kağıtta Malatya Kebabı Tarifi

 

Biberlerin iç çekirdeklerini ayıklayıp, küp küp doğruyoruz. Domatesi küp küp doğruyoruz. Kaburga eti de parçalıyoruz.

 
Kağıtta Malatya Kebabı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

3 Adet Patlıcan
500 Gram Kuzu Kuşbaşı
500 Gram Kuzu Kaburga
4 Adet Domates
5 Adet Yeşil Biber
2 Adet Soğan
Zeytinyağı
Taze Kekik
Karabiber
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Patlıcanların kabuklarını alacalı soyuyoruz. Parmak uzunluğunda dilimliyoruz. Soğanları yarım ay şeklinde doğruyoruz.

Biberlerin iç çekirdeklerini ayıklayıp, küp küp doğruyoruz. Domatesi küp küp doğruyoruz. Kaburga eti de parçalıyoruz. Yuvarlak fırın tepsisinin üzerine 3 kat yağlı kağıdı tepsiden sarkacak şekilde yerleştiriyoruz. Üzerine biraz soğan yerleştiriyoruz.

Soğanların üzerine kuşbaşı ve kaburga etlerini yerleştiriyoruz. Etin üzerine değirmenden tuz ve karabiber kırıyoruz. Kalan soğanları da üzerine alıyoruz. Taze kekikleri serpiştiriyoruz. Daha sonra sırayla biraz domates yerleştiriyoruz. Üzerine doğradığımız patlıcanları diziyoruz.

Patlıcanların üzerine domatesleri ve biberleri yerleştiriyoruz. Değirmenden tuz ve karabiber kırıyoruz. Son olarak zeytinyağını gezdirerek döküyoruz. Kenardan sarkan yağlı kağıdı iyice kapatıyoruz. Kenarlarını sıkıştırıyoruz. Daha sonra önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kağıtta malatya kebabı tarifi, oktay usta kağıtta malatya kebabı, yemek sepeti, yemek oyunları, pratik kebab tarifi, sebzeli kağıt kebabı, kolay kebab tarifi, malatya kebabı yapılışı, malatya kebabı nasıl yapılır, ertem şener kimdir, ertem şener nerede, ertem şener kiminle, oktay usta ve ertem şener, şaşlık kebabı tarifi, ertem şener spor programı, oktay usta yemek tarifleri, kebab tarifleri, yöresel yemek tarifleri, malatya mutfağı, malatya kebabı tarifi, etli yemek tarifleri, sebze yemeği tarifleri, malatya yemekleri, oktay usta malatya köftesi, malatya yöresi yemek tarifleri, manisa kebabı, patlıcanlı malatya kebabı, islim kebabı tarifi, geleli kebabı

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon