Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Kağıtta Somon Tarifi

Kağıtta somon tarifimiz için, öncelikle yağlı kağıtları normal fırın tepsisi büyüklüğünde 8 tane kesiyoruz.

             
Kağıtta Somon Tarifi                                                                                                             
             

 

             
           

Tezgaha seriyoruz. Diğer taraftan patates ve soğanı üp küp doğruyoruz. Somon filetoyu da 8 eşit parçaya ayırıyoruz. Limonu da halka halka dilimliyoruz.

         
                     
     
 

Kağıtta Somon Tarifi

 
                       
Malzeme Listesi
 

2 Adet Soğan
  1,5 Kilogram Somon Fileto
  1 Adet Patates
  1 Tutam Biberiye
  2 Adet Limon
  Zeytinyağı
  Karabiber
  Tuz
  Garnitürü İçin:
  500 Gram İstiridye Mantarı
  3 Diş Sarımsak
  1 Tutam Fesleğen
  Zeytinyağı
  Karabiber
  Tuz

 
Hazırlanışı:
 
             
               

Kağıtta somon tarifimiz için, öncelikle yağlı kağıtları normal fırın tepsisi büyüklüğünde 8 tane kesiyoruz.
                 
                  Tezgaha seriyoruz. Diğer taraftan patates ve soğanı üp küp doğruyoruz. Somon filetoyu da 8 eşit parçaya ayırıyoruz. Limonu da halka halka dilimliyoruz. Yağlı kağıdın ortasına patates ve soğanı 8 yağlı kağıda paylaştırarak yerleştiriyoruz.
                 
                  Üzerine parçalara ayırdığımız somonu da yerleştiriyoruz. Biberiye yapraklarından koyuyoruz. Değirmenden tuz ve karabiber serpiyoruz. Biraz da zeytinyağı döküyoruz. Limon dilimlilerini de üzerine yerleştiriyoruz.
                 
                  Daha sonra yağlı kağıdı iki ucundan karşılıklı kapatıp, katlıyoruz. Tüm yağlı kağıt üzerindeki somonları aynı şekilde hazırlıyoruz. Hazır olan 8 paket somon balıklarını fırın tepsisine diziyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz.
                 
                  Yaklaşık olarak 50 dakika ile 1 saat arasında pişecektir. Kontrol ederek pişiriyoruz. Kağıtta somon yemeğimiz pişerken, bizde garnitürünü hazırlamaya başlıyoruz. Mantarları iri iri doğruyoruz. Tavamıza biraz zeytinyağı döküyoruz.
                 
                  Üzerine mantarları ekliyoruz. Kavuruyoruz. Mantarlar suyunu bırakıp, çektikten sonra üzerine ince kıyılmış sarımsak ve fesleğeni ekliyoruz. Pişirmeye devam ediyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz.
                 
                  Karıştırıyoruz. Mantarlar piştikten sonra tavamızı ocaktan alıyoruz. Servis tabağımıza alıyoruz. Bu arada pişen kağıtta somonları da fırından çıkartıyoruz. Kağıtta somon yemeğimizi servise hazırlıyoruz.

             
           
 
   
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kağıtta somon tarifi, oktay usta kağıtta somon tarifi, kağıtta somon tarifi oktay usta, yemek sepeti, kolay yemek tarifleri, yemek tarifleri, balık yemekleri tarifleri, oktay usta balık yemekleri tarifleri, kolay balık yemekleri tarifleri, ipek tuzcuoğlu kimdir, pratik balık yemekleri tarifleri, resimli balık yemekleri tarifleri, oktay usta balık yemekleri tarifleri, videolu balık yemekleri tarifleri, balık yemekleri tarifleri oktay usta, balık yemekleri, kolay kağıtta somon tarifi, pratik kağıtta somon tarifi, resimli kağıtta somon tarifi, videolu kağıtta somon tarifi, videolu yemek tarifleri, ipek tuzcuoğlu ve yeni tv programı, oktay usta, oktay usta ve yeşil elma, küre tv, oktay ustam, 21 ocak 2015 oktay usta yemek tarifleri, 2015 balık yemekleri tarifleri oktay usta, somon nasıl hazırlanır, değişik balık yemekleri, kolay ve lezzetli balık yemekleri oktay usta, sebzeli balık yemeği, balık yemekleri, fırında balık tarifi, ipek tuzcuoğlu nerede, kağıtta somon tarifi, kağıtta somon yemek tarifi, kağıtta somon tarifleri, kağıtta somon yemeği, yağlı kağıtta somon, deniz alası tarifi, güzel somon tarifleri, kağıtta somon balığı, somon tava tarifi oktay usta, fırında somon tarifi oktay usta, oktay usta pratik balık yemek tarifleri, somon tarifleri oktay usta, somon balığı nasıl pişirilir oktay usta, kağıt kebabı tarifi oktay usta, somon tarifi tavada

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon