Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Kaymaklı Ayvalı Muzlu Ekmek Tatlısı Tarifi

Ekmeklerin ortasını çember bir kalıpla çıkartıp tepsiye diziyoruz.Toz Şeker, su ve limonu küçük bir tencerede büyütüyoruz.

Kaymaklı Ayvalı Muzlu Ekmek Tatlısı Tarifi

Bugün kü menümüzde;
Peynirli Tart Tarifi,
İçli Adana Tarifi,
Adana Böreği Tarifi,
Topalak Çorbası Tarifive
Kaymaklı Ayvalı Muzlu Ekmek Tatlısı Tarifi
var.

   
Kaymaklı Ayvalı Muzlu Ekmek Tatlısı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

13 Dilim Tost Ekmeği
1,5 Su B. Toz Şeker
2 Su B. Su
Yarım Limon
2 Muz
1 Pk. Kaymak
Ayva Reçeli
Yeşil Fıstık

 
Hazırlanışı
 

Ekmeklerin ortasını çember bir kalıpla çıkartıp tepsiye diziyoruz.Toz Şeker, su ve limonu küçük bir tencerede büyütüyoruz. Tepsiyi ocağın üzerine koyup altını açıyoruz.

Kısık ateşte ekmekler ısınınca pişen şerbeti ekmeklerin üzerine döküyoruz. 1-2 dakika sonra ocağın altını kapatıyoruz. Şerbetin çekmesi için dinlendiriyoruz.

Şerbeti çeken ekmeklerin üzerine ayva reçeli sürüyoruz. Üzerine muz dilimleri koyuyoruz. Muz dilimlerinin üzerine kaymak ve yeşil fıstık koyup soğuduktan sonra servis ediyoruz.

 
Günün Videolu Tarifi
 
 
Bugün Programda Neler Oldu?

Yeşil Elma yepyeni bir haftaya merhaba dedi.Haftanın bol bereketli ve güzel geçmesini rabbimiz (C.C)'den istiyoruz.Oktay ustamızın bugünkü konuğu: Dünyaca ünlü caz ustası sevgili dostumuz Kerem Görsev'di.

Ustamız konuğuna Sivas'tan getirmiş olduğu etli ekmek ve katmer ikramında bulundu.Konuğumuz ikramlar karşısın da oldukça memnun kaldı.

Kerem Bey ustamıza evinde dinlediğin caz albümü varmı? diye sordu.Ustamız da bu soru karşısında mahcup olduğunu hissettirerek malesef olmadığını söyledi.

 
Bugünkü Menümüz
 

Oktay Usta'nin bugünkü konuklari; Kerem Görsev

Bugünkü menümüzde; Peynirli Tart, İçli Adana, Adana Böreği, Topalak Çorbası ve Kaymaklı Ayvalı Muzlu Ekmek Tatlısı var. En güzel muffin tarifleri, helva tarifleri, kek tarifleri, yas pasta tarifleri ve birbirinden süper güzel en pratik yemek tarifleri Oktay Ustamin tek resmi web sitesi, www.oktayustam.com da sizlerle birlikte.

www.oktayustam.com 'da lezzetli, iktisatli, bereketli ve pratik tariflerin yani sira hos bir sohbet sizleri bekliyor..
.

 
Etiketler: tikla, ögren, kazan
 

ekmek tatlısı nasıl hazırlanır, ekmek tatlısı malzemeleri, ekmek tatlısı, ekmek tatlısı yemek, kaymaklı ekmek tatlısı, kaymaklı ekmek tatlısı tarifi, hamur tatlıları, tatlı tarifleri, kaymaklı tatlı tarifleri, ekmek tatlısı çeşitleri, kaymak tarifi, kaymak çeşitleri, tart tatlısı nasıl hazırlanır, tart tatlısı malzemeleri, tart tatlısı, tart tatlısı yemek, kaymaklı tart tatlısı, kaymaklı tart tatlısı tarifi, tart tatlıları, tart tarifleri, tart çeşitleri, tart tarifi, tart çeşitleri, tart tarifi, tart tarifleri
Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon