Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Kestane Şekerli Mozaik Pasta Tarifi

Kestane şekeri mozaik pasta tarifi için, petibör bisküvilerini elimizle parçalıyoruz.

             
Kestane Şekerli Mozaik Pasta Tarifi                                                                                                             
             

 

             
           

Geniş bir kaseye alıyoruz. Üzerine elimizle parçaladığımız cevizleri ilave ediyoruz. 1 yemek kaşığı kakaoyu ve 3 yemek kaşığı pudra şekerini ekliyoruz. Kasedeki malzemeleri karıştırıyoruz.
           

         
                     
     
 

Kestane Şekerli Mozaik Pasta Tarifi

 
                       
Malzeme Listesi
 

1 Kase Kestane Şekeri
  3 Paket Petibör Bisküvi
  160 Gram Tereyağı
  1 Su Bardağı Ceviz
  100 Gram Çikolata
  1 Çay Bardağı Süt
  1 Yemek Kaşığı Kakao
  3 Yemek Kaşığı Pudra Şekeri
  Üzeri İçin:
  Yeşil Fıstık

 
Hazırlanışı:
 
             
Kestane şekeri mozaik pasta tarifi için, petibör bisküvilerini elimizle parçalıyoruz.
               
                Geniş bir kaseye alıyoruz. Üzerine elimizle parçaladığımız cevizleri ilave ediyoruz. 1 yemek kaşığı kakaoyu ve 3 yemek kaşığı pudra şekerini ekliyoruz. Kasedeki malzemeleri karıştırıyoruz.
               
                Diğer taraftan da ısıya dayanıklı bir kaseye 100 gram çikolata ve 160 gram tereyağını alıyoruz. Ocakta kaynayan bir tencerenin üzerine kaseyi yerleştiriyoruz. Benmari usulü tereyağı ve çikolatayı eritiyoruz. Tereyağı ve çikolata eridikten sonra kaseyi tezgaha alıyoruz.
               
                Malzemelerin olduğu kaseye doğranmış kestane şekerlerini de ekliyoruz. Daha sonra erittiğimiz tereyağlı çikolata karışımının yarısını boşaltıyoruz. 1 çay bardağı sütü de kaseye boşaltıyoruz. Kasedeki malzemeleri iyice karıştırıyoruz.
               
                Malzeme karışımının kuru olma durumuna göre biraz daha süt ekleyebilirsiniz. Kestane şekerli mozaik pastayı baton kek kalıbında hazırlıyoruz. Baton kek kalıbına kenarlarını açtığımız buzdolabı poşetini yerleştiriyoruz.
               
                Ardından kalıba hazırladığımız kestane şekerli mozaik pastayı boşaltıyoruz. Kaşıkla bastırarak mozaik pastayı kalıba yerleştiriyoruz. Daha sonra kenardan sakan buzdolabı poşetini üzerine kapatıyoruz. Buzdolabında birkaç saat bekletiyoruz.
               
                Buzdolabında beklettiğimiz kestane şekerli mozaik pastayı çıkartıyoruz. Düz servis tabağa mozaik pastayı ters çeviriyoruz. Son olarak da kenara ayırdığımız çikolata tereyağ karışımını üzerine gezdirerek döküyoruz. Yeşil fıstık serperek pastayı süslüyoruz. Dilimleyerek servise hazırlıyoruz.
           
 
   
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kestane şekerli mozaik pasta tarifi, oktay usta kestane şekerli mozaik pasta tarifi, kestane şekerli mozaik pasta tarifi oktay usta, kolay kestane şekerli mozaik pasta tarifi, yemek sepeti, oktay usta yeşil elma, Çikolatalı Şeftalili Pasta Tarifi, yeşil elma tarifleri, yeşil elma yemekleri, 5 kasım 2015 tarihli oktay usta yemek tarifleri, oktay usta mozaik pasta tarifi, pudingli mozaik pasta tarifi, kolay mozaik pasta tarifi, mozaik pasta tarifi, yumurtasız mozaik pasta tarifi, yumurtalı mozaik pasta tarifi, gazeteci sema denker kimdir, bisküvili mozaik pasta tarifi, mozaik pasta nasıl yapılır, piramit pasta, Ispanaklı Rulo Pasta Tarifi, yumurtasız mozaik pasta tarifi, oktay usta mozaik pasta tarifi yumurtasız, bisküvili pasta, 5 kasım 2015 tarihli yeşil elma tarifleri, yemek oyunları, oktay usta, oktay ustam yemek tarifleri, oktay usta mozaik pasta tarifi video, gazeteci sema denker nerede, oktay usta mozaik pasta tarifi resimli, mozaik pasta tarifi, oktay usta mozaik pasta tarifi, pasta tarifleri, sütlü tatlılar, Kolay Etipuf Tarifi, tatlı tarifleri, pasta tarifleri oktay usta 2015, kolay mozaik pasta tarifi, gazeteci sema denker ve oktay usta, pudingli mozaik pasta tarifi, piramit pasta tarifi, yumurtasız mozaik pasta tarifi, bisküvili pasta, mozaik pasta yapılışı, oktay usta mozaik pasta tarifi, pudingli mozaik pasta tarifi, kolay tatlı tarifleri, mozaik pasta yemek tarifi, mozaik pasta yemek tarifleri

 

 

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon