Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Kızarmış Patates Salatası Tarifi

Patatesleri soyarak küp küp doğruyoruz. Üzerine zeytinyağını, tuzunu ve istenilen baharatları atarak karıştırıyoruz.

Kızarmış Patates Salatası Tarifi
Patatesleri soyarak küp küp doğruyoruz. Üzerine zeytinyağını, tuzunu ve istenilen baharatları atarak karıştırıyoruz. Karıştırdıktan sonra fırın tepsisine koyarak önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında kızartıyoruz.resimler screencapture veya oktayustam.com.tr' den alınmıştır
 
Kızarmış Patates Salatası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

4 Patates
5 Kornişon Turşu
2 Közlenmiş Kırmızı Biber
1 Domates
5 Taze Soğan
1 Tutam Maydanoz
2 Yeşil Biber
1 Limon
Zeytinyağı

 
Hazırlanışı
 

Patatesleri soyarak küp küp doğruyoruz. Üzerine zeytinyağını, tuzunu ve istenilen baharatları atarak karıştırıyoruz. Karıştırdıktan sonra fırın tepsisine koyarak önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında kızartıyoruz.

Turşuyu, közlenmiş biberi, yeşil biberi, soğanı, maydanozu ve domatesi doğrayarak karıştırma kabının içerisine alıyoruz. Üzerine zeytinyağı ve limon suyunu da koyarak karıştırıyoruz.

Patatesleri fırından çıkarıp ilk sıcaklığının çıkmasını bekliyoruz. Sıcaklığı çıktıktan sonra karıştırma kabının içerisine alıyoruz.

Karıştırdıktan sonra servis edeceğimiz tabağın içine alarak servis ediyoruz.

 
Etiketler: tikla, ögren, kazan
 

oktay usta yemek tarifleri, oktay ustam yemek tarifleri, resmi web site, ramazan yemek tarifleri , ümit usta güllaç tarifi, 2012 tarihli yemek tarifleri, oktay usta yemek tarifi, salata tarifleri, patatesli yemek tarifleri, patates salatası tarifi, kızartma tarifleri, kızatma patates salatası tarifi

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon