Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Kokoreç Tarifi

Kokoreci küçük küçük doğruyoruz. Ardından suyunu sürdürmek için süzgeçte alıyoruz.

             
Kokoreç Tarifi                                                                                                             
             

 

             
             

Karıştırarak kavuruyoruz. Bu arada biberleri küçük küçük doğruyoruz, domateslerin de kabuklarını soyup,
                 
             

         
                     
 
   Kokoreç Tarifi
 
           
Malzeme Listesi
 

2 Kilogram Kokoreç
  Yarım Kilogram Domates
  4 Adet Yeşil Biber
  Tuz
  Karabiber
  Kimyon
  Pul Biber
  Kekik
  Servisi İçin:
  Ekmek

           
 
Hazırlanışı:
 
             

Kokoreci küçük küçük doğruyoruz. Ardından suyunu sürdürmek için süzgeçte alıyoruz. Daha sonra saç tavaya doğradığımız kokoreci alıyoruz.
               
                Karıştırarak kavuruyoruz. Bu arada biberleri küçük küçük doğruyoruz, domateslerin de kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Domateslerinde suyunu süzdürüyoruz. Kokoreçler kavrulup, suyunu bıraktıktan sonra üzerine doğradığımız biberleri ekliyoruz.
               
                Biberler kavrulduktan sonra üzerine suyunu süzdürdüğümüz domatesleri ekliyoruz. Tuz, pul biber, karabiber, kekik ve kimyonu serpiyoruz. Karıştırıyoruz. Kokoreci pişmeye bırakıyoruz. Kokoreçler piştikten sonra ocağın altını kapatıyoruz.
               
                Ekmeklerimizi çeyrek şeklinde kesiyoruz. Hazırladığımız kokoreci ekmeklerin arasına dolduruyoruz. Sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

             
 
   
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kokoreç tarifi, oktay usta kokoreç tarifi, pratik kokoreç tarifi, kokoreç yemek tarifi, kolay kokoreç tarifi, kokoreç yapılışı, kokoreç nasıl yapılır, kokoreç tarifi oktay usta, pijamalı adamlar kimdir, pijamalı adamlar nerede, aperatif yemek tarifleri, kolay kek tarifleri, pijamalı adamlar tiyatro oyunu, pijamalı adamlar ve oktay usta, oktay usta yemek tarifleri, necmi yapıcı nerede, necmi yapıcı kiminle, kokoreç tarifleri, faruk soğuoğlu kimdir, faruk sofuoğlu nerede, erdem baş kiminle, murat ergür nerede, ceyhun ferson nerede, ufuk yapıcı kiminle, oktay usta ve cem aksakal, pijamalı adamlar kiminle, kek tarifleri, kurabiye tarifleri, kokoreç malzemeleri, kokoreç yapmayı öğrenin, kokoreç nasıl pişirilir, oktay usta kokoreç tarifleri, resimli kokoreç tarifi, kokoreç yemek tarifi, evde kokoreç tarifi, börek tarifleri, kurabiye tarifleri, oktay usta ile yeşil elma, kure.tv, tatlı tarifleri, çorba tarifleri, aperatif yemekler, etli yemek tarifleri, kokoreç nedir

   
 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon