Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Kolay Güllaç Tarifi

Sütü tencereye alın. Toz şekeri ilave edin. Tahta kaşıkla karıştırın. Ilıktan biraz daha sıcak olunca altını kapatın.

Güllaç Tarifi

Çay bardağının çeyreği kadar gül suyu ekleyerek karıştırın. Güllaç yaprağının parlak tarafı üste bakacak şekilde yuvarlak tepsiye yerleştirin.   
Güllaç Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

10 Yaprak Güllaç
2,5 Lt. Süt
2,5 Su Bardağı Toz Şeker
1 Su Bardağı Pudra Şekeri
1 Su Bardağı Hindistan Cevizi
1 Su Bardağı File Badem
Yeşil Fıstık
Kiraz Şekerlemesi
Gül Suyu

 
Hazırlanışı:
 

Sütü tencereye alın. Toz şekeri ilave edin. Tahta kaşıkla karıştırın. Ilıktan biraz daha sıcak olunca altını kapatın. Parmağınızı yakmamalı.

Çay bardağının çeyreği kadar gül suyu ekleyerek karıştırın. Güllaç yaprağının parlak tarafı üste bakacak şekilde yuvarlak tepsiye yerleştirin.

1 tane yaprağı zemine koyduktan sonra kepçeyle sütü üzerine gezdirin. Her yaprağın üzerine sütü gezdirin. 4 kat yerleştirdikten sonra pudra şekeri, hindistan cevizi ve file badem serpin.

Üzerine 3 kat yaprak daha yerleştirin. Her katın arasına sütü gezdirin. Tekrar hindistan cevizi, file badem ve pudra şekeri serpin. Son 3 katı da aralarına süt dökerek yerleştirin.

Her katı yerleştirdikten sonra elinizle hafifçe bastırın. Kalan pudra şekerini en üste serpin. Üzerine sütlü karışımın kalanını dökün. Üzerini nar tanesi ve kiraz şekerlemesiyle süsleyebilirsiniz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 
yesil elma, kure.tv, oktay usta, oktayusta, yemek tarifleri, yemek nasil hazirlanir, oktayustam.com, oktay usta resmi web sitesi, güllaç tarifi, güllaç tarifleri, oktay usta güllaç tarifi, oktay usta güllaç tarifleri, güllaç nasıl hazırlanır, pratik güllaç tarifi, kolay güllaç tarifi, güllaç malzemeleri, gül suyu nedir, gülsuyu nedir, oktayustakure.tv
 
Yemek Sözlüğü: Gül Suyu Nedir?
 

Gül Suyu ; Gülyağı üretimi esnasında elde edilen yağlı suyun (mayanın) bire bir oranında damıtılmış, saf temiz ve sıcak su ile karıştırılması sonucunda elde edilen gül kokulu naturel sudur.

Naturel olarak üretilen gülsuları defalarca filtreden geçirilerek, şişelere dolumu yapılır ve ambalajlanıp satışa sunulmaktadır.

Gülsularının naturel olması, zararlı madde içermemesi nedeniyle bazı yiyecek maddeleri ve tatlılarda aroma olarak, cildi besleyici ve dokuları gerginleştirici özelliği nedeniyle vücut ve makyaj temizliğinde kullanılmaktadır.


Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon