Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Köz Patlıcanlı İmam Bayıldı Tarifi

Patlıcanları köz tavasına alıp, ocağa alıyoruz patlıcanları alt üst çevirerek közlüyoruz.

Köz Patlıcanlı İmam Bayıldı Tarifi

Dikdörtgen fırın kabına közlediğimiz ve kabuklarını soyduğumuz patlıcanları diziyoruz. 
Köz Patlıcanlı İmam Bayıldı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

4 Adet Kuru Soğan
4 Adet Patlıcan
2 Diş Sarımsak
2 Adet Yeşil Biber
1 Adet Domates
1 Tutam Maydanoz
Zeytinyağı
Tozşeker
Karabiber
Tuz
Üzeri İçin:
2 Adet Yeşil Biber
1 Adet Domates

 
Hazırlanışı:
 

Patlıcanları köz tavasına alıp, ocağa alıyoruz patlıcanları alt üst çevirerek közlüyoruz.

Közlediğimiz patlıcanları tezgaha alıp, kabuklarını soyuyoruz. Dikdörtgen fırın kabına közlediğimiz ve kabuklarını soyduğumuz patlıcanları diziyoruz. Ayrı bir tarafta soğanları yarım ay şeklinde ince ince doğruyoruz.

Sarımsağı ince kıyıyoruz. Biberlerin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. İnce ince doğruyoruz. Domatesinde kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Tavaya biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine doğradığımız soğanları ve sarımsakları alıyoruz.

Karıştırarak soteliyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra biberleri tavaya alıyoruz. Soteliyoruz. Daha sonra da domatesleri tavaya ilave ediyoruz. Tuz ve şeker serpiyoruz. Karıştırıyoruz. Pişmeye bırakıyoruz.

Pişen iç harcın altını kapatıyoruz. Maydanozu ince kıyıp, iç harcın ilk sıcaklığı çıktıktan sonra tavaya ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Fırın kabındaki patlıcanları dibine kadar inmeden, uzunlamasına bıçakla ortadan yarıyoruz.

Tuz ve karabiber serpiyoruz. Pişirdiğimiz iç harcı tüm patlıcanlara yetecek şekilde paylaştırarak dolduruyoruz. Üzeri için, domatesi yarım ay şeklinde dilimleyip, patlıcanların üzerine yerleştiriyoruz. Biberleri de parmak uzunluğunda kesip, patlıcanların üzerine diziyoruz. Yemeğimizi servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

köz patlıcanlı imam bayıldı tarifi, oktay usta köz patlıcanlı imam bayıldı tarifi, pratik köz patlıcanlı imam bayıldı tarifi, oktay usta ve yeşil elma, yemek oyunları, imam bayıldı oktay usta, karnıyarık, imam bayıldı recipe, imam baildi, hünkar beğendi tarifi, imam bayildi, imam bayildi recipe, the imam fainted, aubergine imam bayildi, karnıyarık tarifi, imam bayıldı, karnıyarık recipe, fırında karnıyarık, karnıyarık yemeği, karnıyarık içi, karnıyarık yapımı, karnıyarık malzemeleri, karnıyarık tarifi, yemek sepeti, kiremitte domates soslu mantar tarifi, kabak karnıyarık tarifi, sebze yemeği tarifleri, etli yemekleri köfteli yemekler, tavuklu yemek tarifleri, kebap tarifleri, ana yemek tarifleri, yöresel lezzetler, salatalar, mezeler, içecekler, kolay çorbalar, özel tarifler, patlıcan yemekleri, patlıcan kebabı, fırında tavuk budu tarifi, karnıyarık nasıl yapılır, oktay usya ve değişik yemek tarifleri, pratik yemek tarifleri, aperatif yemek tarifleri, yaz sebzeleri, patlıcanın faydaları, turşu nasıl yapılır, kolay sebze yemeği tarifleri ve oktay usta, güveç tarifi, yaz güveci

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon