Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Leziz Cibes Salatası Tarifi

Cibes yapraklarını iyice yıkıyoruz. Tencereye su koyup, kaynatıyoruz.

Leziz  Cibes Salatası Tarifi

Su kaynadıktan sonra üzerine yıkadığımız cibes yapraklarını alıyoruz. Cibes yapraklarının sapları yumuşayana kadar haşlıyoruz. 
Leziz Cibes Salatası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Közlenmiş Kırmızı Biber
1 Demet Cibes Otu
1 Adet Limon
3 Diş Sarımsak
Zeytinyağı
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Cibes yapraklarını iyice yıkıyoruz. Tencereye su koyup, kaynatıyoruz.

Su kaynadıktan sonra üzerine yıkadığımız cibes yapraklarını alıyoruz. Cibes yapraklarının sapları yumuşayana kadar haşlıyoruz. Daha sonra cibes yapraklarının suyunu süzüyoruz.

Ilıdıktan sonra cibes yapraklarını iri iri doğruyoruz. Sarımsağı ince ince doğruyoruz. Köz kırmızı biberleri de doğruyoruz. Servis kasesine doğradığımız cibes yapraklarını alıyoruz. Üzerine köz biberleri ilave ediyoruz.

Sarımsakları da üzerine ekledikten sonra 1 adet limonun suyunu sıkıp, gezdirerek döküyoruz. Zeytinyağını da gezdirerek döküp, salatamızı servise hazırlıyoruz. İsteğe göre, salatamıza nar ekşisi de ilave edebilirsiniz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

leziz cibes salatası tarifi, oktay usta leziz cibes salatası tarifi, ege yöresinden leziz cibes salatası tarifi, oktay usta ve yeşil elma, yemek oyunları, oktay usta cibes salatası, cibes salatası tarifleri, cibes salatası yapılışı, cibes nedir, radika salatası, cibes otunun faydaları, kolay çorbalar, kolaya salata tarifleri, cibes tarifi, cibes salatası, cibes tarifi, salata tarifleri resimli, meze tarifleri, oktay usta, yemek tarifleri, diyet salata tarifleri, oktay usta salata tarifleri, yemek sepeti, oktay usta ve değişik salata tarifleri, makarna salata tarifleri, organik semizotu salatası tarifi, değişik salata tarifleri, ana yemek tarifleri, ramazan yemek tarifleri, resimli salata ve meze tarifleri, kolay meze tarifleri, soğuk meze tarifleri, resimli soğuk meze tarifleri, oktay usta meze tarifleri, salata tarifleri, mezeler, hardal otu salatası tarifi, oktay usta kurabiye tarifleri, oktay usta meze tarifleri, değişik yemek tarifleri, kolay yemek tarifleri, ege sebzeleri, ege otları, yöresel lezzetler, oktay usta yemek tarifleri, oktay usta tatlı tarifleri, vitamin depolu salata tarifleri ve oktay usta, salata tarifleri resimli, oktay usta patates salatası, oktay usta salata ve meze tarifleri, oktay usta börek tarifleri

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon