Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Leziz Kırmızı Pancar Reçeli Tarifi

Pancarları yıkayıp, kabuklarını soyuyoruz. Küçük küpler halinde doğruyoruz.

Leziz Kırmızı Pancar Reçeli Tarifi

Doğradığımız pancarları tencereye alıyoruz. Üzerine şekeri gezdirerek döküyoruz. 4 saat kadar şekerle birlikte sulanmaya bırakıyoruz. 
Leziz Kırmızı Pancar Reçeli Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Orta Boy Pancar
1,5 Su Bardağı Şeker
5 Adet Karanfil
Yarım Kahve Fincanı Sıcak Su

 
Hazırlanışı:
 

Pancarları yıkayıp, kabuklarını soyuyoruz. Küçük küpler halinde doğruyoruz.

Doğradığımız pancarları tencereye alıyoruz. Üzerine şekeri gezdirerek döküyoruz. 4 saat kadar şekerle birlikte sulanmaya bırakıyoruz. 4 saat geçtikten sonra ocağın altını yakıyoruz.

Üzerine suyu da ekleyip, kısık ateşte kaynamaya bırakıyoruz. Reçel kaynayıp, kıvamını almaya başladıktan sonra üzerine karanfilleri atıyoruz. Koyulaşana kadar kaynatıyoruz.

Daha sonra ocağın altını kapatıyoruz. Reçelin ilk sıcaklığı çıktıktan sonra kavanozlara dolduruyoruz. Fakat reçeller soğumadan kavanozların kapaklarını kapatmıyoruz.

Reçel soğuyup, kapaklarını kapattıktan sonra kullanacağımız zamana kadar güneş görmeyen, serin bir odada bekletiyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

leziz kırmızı pancar reçeli tarifi, pratik ve leziz kırmızı pancar reçeli tarifi, oktay usta ve reçel tarifleri, yemek oyunları, değişik reçel tarifleri, pancar reçeli yemek tarifleri, pancar reçeli nasıl yapılır, pancar reçel tarifleri, kırmızı pancar turşusu, kırmızı pancar turşusu nasıl yapılır, kırmızı pancar yemeği, kırmızı pancar turşusu nasıl yapılır oktay usta, incir reçel tarifi, kırmızı pancar salatası, kırmızı pancar nasıl pişirilir, yemek sepeti, oktay usta ve yemek tarifleri, kolay yemek tarifleri, kahvaltı tarifleri, reçel tarifleri, kayısı reçeli, şeftali reçeli, kivi reçeli, portakal reçeli, çilek reçeli, sahura ne hazırlasaö, iftar yemekleri, portakal reçeli tarifi, ramazan yemek tarifleri, kırmızı lahana turşusu nasıl yapılır, kırmızı pancarın faydaları, lahana turşusu kırmızı pancar yemeği nasıl yapılır, kırmızı pancar salatası, yemek tarifleri kırmızı pancar, özel tarifler, özel gün yemek tarifleri, patlıcan reçeli, sizden gelen yemek tarifleri, kırmızı pancar faydaları, kırmızı pancarla neler yapılır, pancar salatası tarifi, pancar pekmezinin faydaları, zencefil reçeli, kırmızı pancar turşusu nasıl yapılır, pancar pekmezinin faydaları nelerdir, şeker pancarı pekmezinin faydaları, kırmızı pancar faydaları, pancar pekmezinin yapılışı, pancar pekmezi nasıl yapılır, kahvaltıda reçel keyfi ve oktay usta, pancar pekmezi fiyatları, pancar nasıl pişirilir, kirmizi pancar nasil yenir

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon