Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Makedonya Mancası Tarifi

Köz patlıcanları küçük küçük doğruyoruz. Geniş ve çukur bir kaseye alıyoruz.

Makedonya Mancası Tarifi

 

Ardından köz kırmızı biberleri de doğrayıp, patlıcanların üzerine alıyoruz.

 
Makedonya Mancası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

5 Adet Dondurulmuş Domates
6 Adet Közlenmiş Biber
6 Adet Közlenmiş Patlıcan
1 Su Bardağı Domates Suyu
5 Diş Sarımsak
Zeytinyağı
Tuz
Süslemek İçin:
Fesleğen

 
Hazırlanışı:
 

Köz patlıcanları küçük küçük doğruyoruz. Geniş ve çukur bir kaseye alıyoruz.

Üzerine tuz ve karabiber serpiyoruz. Ardından köz kırmızı biberleri de doğrayıp, patlıcanların üzerine alıyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz. Ayrı bir tarafta domates sosun hazırlamaya başlıyoruz.

Dondurulmuş domateslerin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Sarımsakları ince ince doğruyoruz. Geniş bir tavaya biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine sarımsakları alıyoruz.

Sarımsakları soteledikten sonra üzerine doğradığımız domatesleri ekliyoruz. Domates suyunu da ilave ediyoruz. Pişiriyoruz. Tuz serpiyoruz.

Domates sos pişip kıvamını aldıktan sonra servis tabağındaki köz patlıcan ve köz kırmızı biberlerin üzerine gezdirerek döküyoruz. Yemeğimizin üzerine fesleğen ekleyerek servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

makedonya mancası tarifi, oktay usta makedonya mancası tarifi, makedonya mancası tarifi oktay usta, cansever nerede, oktay usta ve yeşil elma, diyarbakır ciğer kebap, yemek oyunları, makedonya yemekleri, makedonya gelenekleri, makedonya yemekleri tarifi, makedonya yemek tarifleri, makedonya tatlıları, kaymaçina, makedon yemekleri, makedonya oyunları, üsküp makedonya yemekleri, cansever kimdir, makedon usulü salata tarifleri, makedon tatlıları, yemek sepeti, makedonya yemekleri, kolay divriği pilavı, güzel yöresel yemekler, antep yöresel yemekler, oktay usta yöresel yemekler, cansever ve son albümü, yemek tarifleri, sebze yemekleri, soslu yemek tarifleri, salatalar, mezeler

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon