Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Mantarlı Domatesli Tavuk Tarifi

Soğanları küp küp doğruyoruz. Sarımsağı doğruyoruz. Mantarları da doğruyoruz.

             
Mantarlı Domatesli Tavuk Tarifi                                                                                                             
             

 

             
             

Tavuk butunu kemiklerinden ayırıp, küp küp doğruyoruz. Geniş bir tavaya tereyağını alıyoruz. Biraz da zeytinyağı döküyoruz.
                 
             

         
                     
 
   Mantarlı Domatesli Tavuk Tarifi
 
           
Malzeme Listesi
 

1 Yemek Kaşığı Tereyağı
  1 Kilogram Tavuk But
  3 Adet Domates
  1 Adet Soğan
  2 Diş Sarımsak
  1 Paket Mantar
  Tane Karabiber
  Defne Yaprağı
  Zeytinyağı
  Tuz
  Üzeri İçin:
  2 Adet Patates
  Maydanoz

           
 
Hazırlanışı:
 
             

Soğanları küp küp doğruyoruz. Sarımsağı doğruyoruz. Mantarları da doğruyoruz.
               
                Tavuk butunu kemiklerinden ayırıp, küp küp doğruyoruz. Geniş bir tavaya tereyağını alıyoruz. Biraz da zeytinyağı döküyoruz. Doğradığımız tavuk etlerini tavaya alıyoruz. Kavuruyoruz.
               
                Tavuk etleri kavrulduktan sonra üzerine doğradığımız soğan ve sarımsağı ekliyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra mantarları ekliyoruz. Defne yaprağını da tavaya alıyoruz. Pişirmeye devam ediyoruz. Bu arada domateslerin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz.
               
                                Tavadaki mantarlar da piştikten sonra doğradığımız domatesleri ilave ediyoruz. Değirmeden tuz ve karabiber kırıyoruz. Pişmeye bırakıyoruz. Diğer taraftan patateslerin kabuklarını soyuyoruz. Kibrit çöpü inceliğine doğruyoruz.
               
                Tencereye patatesleri kızartmak için sıvıyağ dolduruyoruz. Yağ kızdıktan sonra patatesleri tencereye alıyoruz. Kızartıyoruz. Kızarttığımız patatesleri bir tabağa alıyoruz.
               
                                Servis tabağımıza pişirdiğimiz mantarlı domatesli tavuk tarifimiz boşaltıyoruz. Üzerine kızarttığımız patatesleri alıyoruz. Son olarak da ince kıyılmış maydanozu serpiyoruz. Hazırladığımız mantarlı domatesli tavuk tarifimizi sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

             
 
   
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

mantarlı domatesli tavuk tarifi, oktay usta mantarlı domatesli tavuk tarifi, mantarlı domatesli tavuk tarifi oktay usta, fırında mantarlı tavuk tarifi, mantarlı tavuk sote tarifi, kremalı mantarlı tavuk tarifi, kremalı mantarlı tavuk tarifi oktay usta, mehmet yavuz şeker kimdir, yemek sepeti, küre tv, mehmet yavuz şeker nerede, tavuklu yemek tarifleri oktay usta, oktay usta yeşil elma, 2014 ramazan yemek tarifleri, ilahiyatçı yazar mehmet yavuz şeker, güveçte mantarlı tavuk tarifi, körili mantarlı tavuk tarifi, oktay usta mantarlı tavuk sarma, mantarli tavuk tarifi, kremalı mantarlı tavuk göğsü, kremalı mantarlı tavuk yemekleri, kremalı mantarlı tavuk sote, kremalı mantarlı tavuk tarifi oktay usta, pratik tavuk yemekleri oktay usta, krema tarifi, kremalı mantarlı tavuk yapılışı, kremalı mantarlı tavuk resimli, kolay mantarlı domatesli tavuk tarifi, kremalı mantarlı et, tavuklu yemek tarifleri, fırında tavuklu yemek tarifleri, fırında tavuk, tavuklu yemekler, tavuklu yemek tarifleri resimli, tavuklu yemek tarifleri oktay usta, saffet yıldız kimdir, oktay usta ramazan yemek tarifleri, oktay usta kolay tavuk yemekleri, saffet yıldız nerede, 2014 ramazan yemekleri, özel tarifler, yemek oyunları, pratik mantarlı domatesli tavuk tarifi, saffet yıldız ve eserleri, tavuklu yemek tarifleri tarifi, kolay tavuklu yemek tarifleri, pratik tavuklu yemek tarifleri, resimli tavuklu yemek tarifleri, oktay usta tavuk tarifleri, basit tavuk yemekleri tarifi, fırında tavuklu yemek tarifleri, tavuklu yemek tarifleri videolu, tavuklu yemek tarifleri tarifi

   
 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon