Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Mantılı Pastırmalı Tarhana Tarifi

Pastırmaları küçük küçük doğruyoruz. Tencereye tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine tarhanayı alıyoruz.

             
Mantılı Pastırmalı Tarhana Tarifi                                                                                                             
             

 

             
             

Tahta kaşıkla kavuruyoruz. Tarhana biraz kavrulduktan sonra üzerine 1 su bardağı soğuk su döküyoruz.
                 
             

         
                     
 
   Mantılı Pastırmalı Tarhana Tarifi
 
           
Malzeme Listesi
 

5 Yemek Kaşığı Tarhana
  1 Yemek Kaşığı Tereyağı
  1 Kase Minik Mantı
  1 Su Bardağı Et Suyu
  Tuz
  Su
  Üzeri İçin:
  Pastırma

           
 
Hazırlanışı:
 
             

Pastırmaları küçük küçük doğruyoruz. Tencereye tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine tarhanayı alıyoruz.
               
                Tahta kaşıkla kavuruyoruz. Tarhana biraz kavrulduktan sonra üzerine 1 su bardağı soğuk su döküyoruz. Et suyunu da ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz. Daha sonra da sıcak suyunu ekliyoruz. Çorbamız kaynadıktan sonra üzerine mantıları alıyoruz.
               
                Tuz serpiyoruz. Haşlanmaya bırakıyoruz.  Ocağın altını kısıp, pişmeye bırakıyoruz. Ayrı bir tavaya biraz tereyağı alıyoruz. Doğradığımız pastırmaları da ekleyip, kavuruyoruz. Çorbamız kaynadıktan sonra suyunu kontrol edip, sıcak su ilave ediyoruz.
               
                Çorbamız kaynayıp, kıvamını aldıktan sonra servis tabağına alıyoruz. Üzerine sotelediğimiz pastırmaları ilave ediyoruz. Çorbamızı sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

             
 
   
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

mantılı pastırmalı tarhana tarifi, oktay usta mantılı pastırmalı tarhana tarifi, pratik tarhana tarifi, kolay tarhana tarifi, kıymalı tarhana çorbası tarifi, oktay usta tarhana çorbası, tarhana çorbası resimli tarifi, tarhana çorbası yapılışı, tarhana çorbası nasıl yapılır, oktay usta yemek tarifleri, erişteli tarhana çorbası, yemek sepeti, yemek oyunları, tolga savacı kimdir, tolga savacı nerede, tolga savacı kiminle, oktay usta ve tolga savacı, kek tarifleri, kurabiye tarifleri, oktay ustadan tarhana çorbası tarifi, tarhana çorbası faydaları, tarhana nasıl yapılır, toz tarhana çorbası, köfteli tarhana çorbası, kıymalı tarhana çorbası, tarhana çorbası kaç kalori, tarhana çorbası nasıl yapılır oktay usta, çorba tarifleri

   
 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon