Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Maş Fasulyeli Buğday Çorbası Tarifi

Maş fasulyelerini haşlamak için tencereye su dolduruyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz.

Maş Fasulyeli Buğday Çorbası Tarifi

 

Kaynayan suyunu içine maş fasulyelerini atıyoruz. Maş fasulyesi çok çabuk haşlanan bir fasulye olduğu için, haşlanır haşlanmaz üzerine haşlanmış buğdayları ekliyoruz.

 
Maş Fasulyeli Buğday Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Kase Haşlanmış Buğday
1 Kase Maş Fasulyesi
1 Su Bardağı Et Suyu
Tuz
Su
Terbiyesi İçin:
1 Kase Yoğurt
2 Yemek Kaşığı Un
Yarım Limon
Su
Üzeri İçin:
Tereyağı
Pul Biber
Nane

 
Hazırlanışı:
 

Maş fasulyelerini haşlamak için tencereye su dolduruyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz.

Kaynayan suyunu içine maş fasulyelerini atıyoruz. Maş fasulyesi çok çabuk haşlanan bir fasulye olduğu için, haşlanır haşlanmaz üzerine haşlanmış buğdayları ekliyoruz. Pişmeye bırakıyoruz. Et suyunu da tencereye ilave ediyoruz. Tuz serpiyoruz.

Pişmeye bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta çorbamızın terbiyesini hazırlamaya başlıyoruz. Bir kaseye yoğurdu boşaltıyoruz. Üzerine unu ekliyoruz. Limonun suyunu sıkıp, üzerine döküyoruz. Çırpma teliyle iyice karıştırıyoruz.

Biraz da soğuk su ekleyip, terbiyenin kıvamını açıyoruz. Daha sonra tenceredeki kaynayan sudan, kepçe ile alarak kasedeki terbiyenin üzerine döküyoruz. Bir yandan sürekli karıştırmaya devam ediyoruz.

Terbiyenin kıvamı ılıdıktan sonra tenceredeki çorbamızın üzerine boşaltıyoruz. Bira yandan karıştırmaya devam ediyoruz. Böylece çorbamızın kesilmesini önlemiş oluyoruz. Ardından tenceredeki çorbamızın kıvamına göre sıcak su ekliyoruz.

Pişmeye bırakıyoruz. Maş fasulyeli buğday çorbamız, kaynayıp, kıvamını aldıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Servis kasesine boşaltıyoruz. Ayrı bir tarafta küçük bir tavaya biraz tereyağı alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine kuru nane ve pul biber ilave ediyoruz.

Karıştırıyoruz. Servis kasesindeki maş fasulyeli buğday çorbamızın üzerine gezdirerek döküyoruz. Hazır olan maş fasulyeli buğday çorbamızı sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

maş fasulyeli buğday çorbası tarifi, oktay usta maş fasulyeli buğday çorbası tarifi, maş fasulyeli buğday çorbası tarifi oktay usta, kolay maş fasulyeli buğday çorbası tarifi oktay usta, pratik maş fasulyeli buğday çorbası tarifi oktay usta, maş fasulyesi çorbası, maş fasulye çorbası, maş fasulyesinin faydaları, oktay usta çorba tarifleri, maş fasulyesi yemeği, yemek sepeti, maş fasulyesi salatası, kamuran akkor kimdir, maş çorbasi, maş fasulyesi piyazı, maş fasulyesi nasıl pişirilir, yemek oyunları, maş fasulyesinin, maş fasulye salatası, maş fasulyesi salatası tarifi, oktay usta ve yeşil elma, küre tv, maş fasulyesi salatası yemek tarifi, maş fasulyesi salatası tarifi resimli, maş fasulyeli salata, pratik çorba tarifleri oktay usta, maş fasulyesi salatası tarifleri, maş fasulyesi salatası oktay usta, maş fasulye salatası, maş fasülyesi salatası, maş fasulyesi faydaları, maş fasulyesi salatası tarifleri, maş fasulyesi salatası yemek tarifi, maş fasulyesi çorbası, kamuran akkor nerede, yemek oyunları, özel tarifler, maş fasulyesi yemeği nasıl yapılır, maş fasulyesi salatası, maş fasulyesi yemeği, oktay usta ve kolay çorba tarifleri, maş fasulyesi tarifleri, maş fasulyesi salatası, maş fasulyesi salatası tarifleri, maş fasulyesi salatası yemek tarifi, maş fasulyesi salatası tarifi resimli, kamuran akkor ve şarkıları, maş fasulyesi salatası oktay usta, maş fasulyesi salatası salatalar, maş fasulyesi yemeği, çorba tarifleri, kolay çorba tarifleri, çorba tarifleri oktay usta, resimli çorba tarifleri, ezogelin çorbası, yemek tarifleri, yayla çorbası, domates çorbası, çorbalar, çorba tarifleri kolay, çorbalar, domates çorbası, çorba tarifleri resimli, yemek tarifleri, değişik çorba tarifleri oktay usta, yoğurtlu çorba tarifleri oktay usta, ezogelin çorbası

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon