Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Menemen Sos Tarifi

30 saniye kadar bekletip soğuk su dolu kaseye koyuyoruz. Soğuk sudan çıkardığımız domateslerin kabuklarını soyuyoruz.

Menemen Sos Tarifi

30 saniye kadar bekletip soğuk su dolu kaseye koyuyoruz. Soğuk sudan çıkardığımız domateslerin kabuklarını soyuyoruz. 
Menemen Sos Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

15 Kilogram Çanakkale Domatesi
6 Kilogram Yumurta Domates
2 Kilogram Köy Biberi
4 Çorba Kaşık Kaya Tuzu
Sıvıyağ

 
Hazırlanışı:
 

Seçtiğimiz domateslerimizin altlarını bıçakla çarpraz biçimde çiziyoruz. Su kaynattığımız tencereye domatesleri atıyoruz. 30 saniye kadar bekletip soğuk su dolu kaseye koyuyoruz. Soğuk sudan çıkardığımız domateslerin kabuklarını soyuyoruz.

Biberleri ikiye kesip çekirdeklerini çıkarıyoruz. Domatesleri ve biberleri küp küp doğruyoruz. Geniş bir tencereye sıvıyağ döküp biberleri kavuruyoruz. Yoğunluk için istersenizse suyunu süzebilirsiniz.

Domatesleri de tencereye aldıktan sonra tuzladıktan sonra karıştırıyoruz. Pişmeye bırakıyoruz. Arada sırada karıştırmaya devam ediyoruz bu şekilde yarım saat kadar pişiriyoruz. Suyu azalıp, kıvamı hafifçe koyulaşmaya başladıktan sonra kaynama devam ederken dikkatli bir şekilde kavanozlara dolduruyoruz.

Kavanozların ağzını siliyoruz. Kapağını kapatıyoruz ve ters çeviriyoruz. Sıcaklığı kaçmadan bu işlemi hızlı bir şekilde yapmaya devam ediyoruz. Tenceredeki malzeme bitene kadar yapıyoruz. 1 gece ters olarak beklettikten sonra kilerimize kaldırıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

yesil elma, kure.tv, oktay usta, oktayusta, yemek tarifleri yemek nasil hazirlanir, oktayustam.com, oktay usta resmi web sitesi, kış hazırlıkları, kış hazırlığı tarifleri, oktay usta kış hazırlıkları, kış hazırlığı nasıl yapılır, pratik kış hazırlığı tarifleri, kiler, bizim kiler, patlıcan, sos, domates, menemen tarifi, menemen sos tarifi, oktay usta menemen tarifi, kolay menemen tarifi, pratik menemen tarifi

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon