Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Mercimek Çorbası Tarifi

Mercimek çorbası tarifimiz için, soğanları yarım ay şeklinde doğruyoruz.

             
Mercimek Çorbası Tarifi                                                                                                             
             

 

             
           

Patatesleri ve havuçları da küçük küçük doğruyoruz. Çorba tenceremize biraz zeytinyağı döküyoruz. Soğanları tencereye alıyoruz. Kavuruyoruz.

           

         
                     
     
 

Mercimek Çorbası Tarifi

 
                       
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
  1 Yemek Kaşığı Tereyağı
  1 Su Bardağı Kırmızı Mercimek
  2 Adet Havuç
  1 Adet Patates
  Zeytinyağı
  Tuz
  Su
  Sosu İçin:
  1 Yemek Kaşığı Tereyağı
  1 Tatlı Kaşığı Salça

 
Hazırlanışı:
 
             
               

Mercimek çorbası tarifimiz için, soğanları yarım ay şeklinde doğruyoruz.
                 
                  Patatesleri ve havuçları da küçük küçük doğruyoruz. Çorba tenceremize biraz zeytinyağı döküyoruz. Soğanları tencereye alıyoruz. Kavuruyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine doğradığımız havuç ve patatesleri ilave ediyoruz.
                 
                  Karıştırarak sebzeleri de kavuruyoruz. Sebzeler bir müddet kavrulduktan sonra üzerine yıkayıp, suyunu süzdürdüğümüz kırmızı mercimekleri ilave ediyoruz üzerini örtecek şekilde de sısak suyunu veriyoruz. Tuz serpiyoruz.
                 
                  Tencerenin kapağını kapatarak pişmeye bırakıyoruz. Kırmızı mercimek ve sebzeler de piştikten sonra çorbamızı el blendırından püre haline getiriyoruz. Mercimek çorbasının kıvamına göre sıcak suyunu veriyoruz.
                 
                  Bir müddet daha kısık ateşte pişiriyoruz. Bu arada mercimek çorbasının sosunu hazırlıyoruz. Küçük bir tavaya 1 yemek kaşığı tereyağını koyuyoruz.
                 
                  Tereyağı eridikten sonra üzerine 1 tatlı kaşığı domates salçasını alıyoruz. Kavuruyoruz. Hazır olan mercimek çorbasını servis kasesine boşaltıyoruz.
                 
                  Üzerine de hazırladığımız salçalı sosu gezdirerek döküyoruz. Mercimek çorbasını sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

             
           
 
   
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

mercimek çorbası tarifi, oktay usta mercimek çorbası tarifi, mercimek çorbası tarifi oktay usta, kolay mercimek çorbası tarifi oktay usta, mercimek çorbası tarifi video, resimli mercimek çorbası tarifi, yemek sepeti, lokanta usulü mercimek çorbası tarifi, kolay mercimek çorbası tarifi, düdüklüde mercimek çorbası tarifi, Aşotu Çorbası Tarifi, kırmızı mercimek çorbası tarifi, mercimek çorbası nasıl yapılır, kırmızı mercimek çorbası, süzme mercimek çorbası tarifi, yemek oyunları, 5 ekim 2015 tarihli oktay usta yemek tarifleri, manşet, son dakika haberler, mercimek çorbası tarifi oktay usta, 5 ekim 2015 tarihli yeşil elma yemekleri, lokanta usulü mercimek çorbası tarifi, kırmızı mercimek çorbası, Köfteli Semizotu Çorbası Tarifi, mercimek çorba tarifleri, kolay mercimek çorbası tarifi oktay usta, mercimek çorbası tarifi oktay usta, kolay mercimek çorbası tarifi tarif, mercimek çorbası tarifi resimli, yemek tarifleri mercimek çorbası, çorba tarifleri, kolay çorba tarifleri, domates çorbası, Mantılı Toyga Çorbası Tarifi, resimli çorba tarifleri, yemek tarifleri, yayla çorbası, çorba tarifleri video, şehriye çorbası, pratik kolay çorba, kolay çorba tarifleri oktay usta, kolay çorba tarifleri resimli, resimli çorba tarifleri,  ezogelin çorbası, patates çorbası, kolay çorba tarifleri video, kolay yemek tarifleri

 

 

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon