Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Mercimekli Patates Salatası Tarifi

Kırmızı mercimekleri yıkıyoruz. Bir tencereye alıyoruz. Üzerini örtecek kadar su dolduruyoruz.

             
Mercimekli Patates Salatası Tarifi                                                                                                             
             

 

             
           

Haşlanmaya bırakıyoruz. Diğer taraftan haşlanmış patatesleri bir kaseye alıp, eziyoruz. Üzerine de haşlanmış kırmızı mercimekleri ilave ediyoruz.

         
                     
     
 

Mercimekli Patates Salatası Tarifi

 
                       
Malzeme Listesi
 

2 Adet Soğan
  2 Su Bardağı Kırmızı Mercimek
  3 Adet Haşlanmış Patates
  1 Yemek Kaşığı Domates Salçası
  1 Yemek Kaşığı Biber Salçası
  1 Tutam Maydanoz
  4 Dal Taze Soğan
  Zeytinyağı
  Karabiber
  Tuz
  Üzeri İçin:
  1 Kase Süzme Yoğurt
  1 Tutam Dereotu
  1 Tutam Nane
  Kornişon Turşu
  Renkli Turp
  Zeytinyağı

 
Hazırlanışı:
 
             
               

Kırmızı mercimekleri yıkıyoruz. Bir tencereye alıyoruz. Üzerini örtecek kadar su dolduruyoruz.
                 
                  Haşlanmaya bırakıyoruz. Diğer taraftan haşlanmış patatesleri bir kaseye alıp, eziyoruz. Üzerine de haşlanmış kırmızı mercimekleri ilave ediyoruz. Ayrı bir tarafta soğanları küp küp doğruyoruz. Tavamıza biraz zeytinyağı döküyoruz.
                 
                  Üzerine doğradığımız soğanları alıyoruz. Kavuruyoruz. Soğanlar kavrulduktan sonra üzerine domates ve biber salçalarını ekliyoruz. Kavuruyoruz. Kavurduğumuz soğanları da kasedeki patates ve kırmızı mercimeklerin üzerine alıyoruz. Karıştırarak harmanlıyoruz.
                 
                  İnce kıyılmış taze soğan ve maydanozu da kasemize ekliyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz. Karıştırıyoruz. Hazırladığımız salatamızı cam fırın kabına boşaltıp, yayıyoruz. Diğer taraftan ayrı bir kaseye süzme yoğurdu boşaltıyoruz.
                 
                  Üzerine ince kıyılmış taze nane ve dereotunu ekliyoruz. Küçük küçük doğranmış kornişon turşuyu da ekliyoruz. Biraz da zeytinyağı döküyoruz. Karıştırıyoruz. Hazırladığımız yoğurtlu karışımı salatamızın üzerine gezdirerek döküyoruz.
                 
                  Son olarak mercimekli patates salatamızın üzerini taze nane ve renkli turp dilimleyerek süsleyerek servise hazırlıyoruz.

             
           
 
   
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

mercimekli patates salatası tarifi, oktay usta mercimekli patates salatası tarifi, mercimekli patates salatası tarifi oktay usta, kolay mercimekli patates salatası tarifi, pratik mercimekli patates salatası tarifi, yemek sepeti, oktay ustam, 2 şubat 2015 oktay usta yemek tarifleri, resimli mercimekli patates salatası tarifi, videolu mercimekli patates salatası tarifi, mercimekli kuskus salatası tarifi, resimli salata tarifleri, oktay usta nefis salata tarifleri, patates salatası tarifi resimli, kolay patates salatası tarifi, mayonezli patates salatası tarifi, patates salatası tarifi, nefis yemek tarifleri, kolay yemek tarifleri, pratik yemek tarifleri, kolay salata tarifleri, pratik salata tarifleri oktay usta, yemek tarifleri oktay usta, güzel patates salatası tarifi, oktay usta patates salatası tarifi, patates salatası tarifleri, kolay patates salatası tarifi, oktay usta patates salatası tarifleri, kısır tarifi, salatalar kolay salata tarifi oktay usta, patates salatası tarifi, 2 şubat 2015 yeşil elma yemek tarifleri, oktay ustadan patates salatası tarifi, roka ve narlı patates salatası, salata tarifleri, meze tarifleri, salata tarifleri resimli, diyet salata tarifleri, pasta tarifleri, oktay usta, yemek tarifleri, yoğurtlu salata tarifleri, yeşil salata tarifleri resimli, değişik salata tarifleri, meze tarifleri, 2015 oktay usta salata tarifleri, oktay usta pratik salatalar, diyet salata tarifleri resimli, kurabiye tarifleri, pasta tarifleri, salatalar diyet salata tarifleri resimli, oktay ustadan salata tarifleri resimli, değişik salata tarifleri resimli oktay usta, değişik salatalar, oktay usta salata tarifleri, değişik yemek tarifleri, meze tarifleri, nefis yemek tarifleri, oktay usta, oktay usta ve yeşil elma, küre tv, kolay tarifler, kolay yemek tarifleri

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon