Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Milföyde Levrek Tarifi

Domates kurularını bir kase ılık suda bir müddet bekletip, yumuşamasını sağlıyoruz.

Milföyde Levrek Tarifi


Levrekleri temizleyip, fileto şeklinde doğruyoruz. Balıkların dış kabuklarını da ayıklıyoruz. İsterseniz balık alırken, temizletebilirsiniz. Balıkların alt fileto kısımlarını tezgaha seriyoruz. 
Milföyde Levrek Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

4 Adet Levrek
2 Paket Milföy Hamuru
1 Kase Domates Kurusu
1 Çorba Kaşığı Fesleğen Sosu
Tuz
Karabiber
Üzeri İçin:
Yumurta Sarısı
Sosu İçin:
3 Çorba Kaşığı Mayonez
1 Kase Kornişon Turşu
2 Çorba Kaşığı Kapari
1 Tutam Dereotu

 
Hazırlanışı:
 

Domates kurularını bir kase ılık suda bir müddet bekletip, yumuşamasını sağlıyoruz. Yumuşayan domates kurularını küp küp doğruyoruz.

Levrekleri temizleyip, fileto şeklinde doğruyoruz. Balıkların dış kabuklarını da ayıklıyoruz. İsterseniz balık alırken, temizletebilirsiniz. Balıkların alt fileto kısımlarını tezgaha seriyoruz. Üzerlerine değirmenden tuz ve karabiber kırıyoruz. Üzerine fesleğen sosunu yani pesto sosunu sürüyoruz.

Doğradığımız domates kurularını da balıkların üzerine paylaştırarak koyuyoruz. Levreklerin üst kısım filetolarını da kapak olarak üzerlerine kapatıyoruz. Böylece 4 adet içi dolu balık elde ediyoruz. 4 adet milföy hamurunu tezgaha alıyoruz.

Merdane yardımıyla milföyleri hafifçe açarak genişletiyoruz. Balıkların sığacağı kadar açmamız yeterli olacaktır. Açtığımız milföylerin üzerine içi dolu levrek balıklarını yerleştiriyoruz. Diğer balıkları da aynı şekilde milföylerin üzerine yerleştiriyoruz.

Kalan milföyleri de balıkların üzerine örterek kapatıyoruz. Milföylerin daha kolay yapışabilmesi için, yumurta akı sürüyoruz. Milföyleri kenarlarından bükerek kapatıyoruz. Kapattığımız yer altta kalacak şekilde yağlanmış fırın tepsisine diziyoruz. Balıkları sardığımız milföylere balık şekli veriyoruz.

Milföyün alt kısmını ikiye ayırıyoruz. Böylece kuyruğunu yapmış oluyoruz. Milföyün üzerine bıçakla veya mutfak makasıyla çentikler atıp, balığın pullarını yapmış oluyoruz. Gözü için, bıçakla kesik atıp, üzerine zeytini batırıyoruz. Böylece milföyler balık şeklini alacaktır.

Ardından üzerlerine yumurta sarısı sürüyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişiriyoruz. Diğer taraftan, balığın sosunu hazırlamaya başlıyoruz. Kaseye mayonezi alıyoruz. Kornişon turşuyu küp küp doğruyoruz. Dereotu ve kapariyi de ince ince doğruyoruz. Ardından satırla da ince kıyıyoruz.

İnce kıydığımız turşu, dereotu ve kapariyi de mayonezin üzerine alıp, karıştırıyoruz. Hazırladığımız sosu, geniş servis tabağına alıyoruz. Pişen milföy balıkları da sosun kenarına alarak yemeğimizi servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

milföyde levrek tarifi, oktay usta milföyde levrek tarifi, resimli levrek tarifi, yemek sepeti, hüner coşkuner kimdir, oktay usta ve kolay yemek tarifleri, fırında balık tarifi, tuzda balık tarifi, balık çorbası tarifi, balık yemek tarifi, asma yaprağında çinekop balığı, akşama balık var tarifi, balık buğulama tarifi, balık yemekleri, balık nasıl yapılır, hüner coşkuner ve yeni albümü, oktay usta ve pratik balık tarifi, pratik salatalar, levrek nasil pisirilir, balik nasil pisirilir, levrek ızgarada nasıl pişirilir, hamsi buğulama, hamsili balık salatası, hamsili pide, pratik salata tarifleri, levrek fırında nasıl pişirilir, levrek tava nasıl pişirilir, tuzda levrek nasıl pişirilir, levrek tavada nasıl pişirilir, hüner coşkuner nerede, tavuklu yemek tarifleri, milföylü tarifler, hamur işi tarifleri, balık iskender tarifi, balık yemek tarifleri, ana yemek tarifleri, etli yemek tarifleri, tavada levrek nasıl pişirilir, hamsi tavada

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon