Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Mor Patates Çanağı Tarifi

Haşlanmış patateslerin kabuklarını soyuyoruz. Karıştırma kabına patatesleri alıyoruz. Eziyoruz.

Mor Patates Çanağı Tarifi

 

Üzerine pancar turşularını rendeliyoruz. Tuz serpiyoruz. Zeytinyağını da gezdirerek döküyoruz.

 
Mor Patates Çanağı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Kase Pancar Turşusu
5 Adet Haşlanmış Patates
Tuz
Zeytinyağı
İç Harcı İçin:
1 Kase Kornişon Turşu
1 Demet Roka
1 Kase Yoğurt
3 Dal Yeşil Soğan

 
Hazırlanışı:
 

Haşlanmış patateslerin kabuklarını soyuyoruz. Karıştırma kabına patatesleri alıyoruz. Eziyoruz.

Üzerine pancar turşularını rendeliyoruz. Tuz serpiyoruz. Zeytinyağını da gezdirerek döküyoruz. Pancarı salataya koyarken dikkat etmeliyiz.

Salataya pancarı çok fazla koyarsak, çok sulu olduğu için cıvık olacaktır. Kontrol ederek pancarları ilave ediyoruz. Patates ve pancar karışımını karıştırıyoruz. Ayrı bir tarafta salatamızın iç harcını hazırlıyoruz. Ayrı bir kaseye yoğurdu boşaltıyoruz.

Kornişon turşuyu küp küp doğruyoruz. Rokayı ve yeşil soğanı ince ince doğruyoruz. Doğradığımız turşuyu ve yeşillikleri yoğurdun üzerine alıyoruz. Karıştırıyoruz. Patatesli ve pancarlı karışımdan avuç içi kadar çanaklar hazırlıyoruz.

Düz bir servis tabağına yerleştiriyoruz. Patatesli harcın ortasına da yoğurtlu iç harçtan paylaştırarak yerleştiriyoruz. Tüm malzemeleri aynı şekilde hazırlıyoruz. Salatalarımızın üzerine de turşu ekleyerek servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

mor patates çanağı tarifi, oktay usta mor patates çanağı tarifi, mor patates çanağı tarifi oktay usta, salatalar, mezeler, özel tarifler, çay saati ikramları, hıyanet sarmalı dizisi ne zaman, ali başar kimdir, yemek oyunları, patates salatası, kıymalı patates çanağı, kısır tarifi, oktay usta ve yeşil elma, küre tv, pratik patates çanağı, yemek sepeti, aperatif yemek tarifleri, kek tariif, kurabiye tarifi, patates mantısı, didem yalınay kimdir, oktay usta patates çanağı, patates çanakları, hoyanet sarmalı dizisi hangi kanalda, şeyda karadeniz kimdir, patates çanağında köfte, köfte tarifleri, ana yemek taerifleri, börek tarifleri, meze tarifleri, şeyda karadeniz ve dizi müzikleri, sebze yemekleri, değişik salata tarifleri, kolay patates çanağı

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon