Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Nar Ekşili Semizotu Salatası Tarifi

Semizotunu doğrayıp salata tabağına koyuyoruz. Beyaz peyniri üzerine rendeliyoruz. Kenarlarına ve üzerine bir kaç yaprak semizotu koyuyoruz.

Kıyma Mıhlaması Tarifi

Semizotunu doğrayıp salata tabağına koyuyoruz. Beyaz peyniri üzerine rendeliyoruz. Kenarlarına ve üzerine bir kaç yaprak semizotu koyuyoruz.   
Kıyma Mıhlaması Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Demet Semizotu
2 Közlenmiş Kırmızı Biber
1 Kırmızı Soğan
1 Avuç Ceviz
Beyaz Peynir
Nar Ekşisi
Zeytinyağı

 
Hazırlanışı:
 

Semizotunu doğrayıp salata tabağına koyuyoruz. Beyaz peyniri üzerine rendeliyoruz. Kenarlarına ve üzerine bir kaç yaprak semizotu koyuyoruz.

Közlenmiş kırmızı biber ve kırmızı soğanı halka halka doğrayıp peynirin üzerine koyuyoruz. Ceviz serpiyoruz. Üzerine nar ekşisi ve zeytinyağı döküp servis ediyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 
yesil elma, kure.tv, oktay usta, oktayusta, yemek tarifleri, yemek nasil hazirlanir, oktayustam.com, oktay usta resmi web sitesi, Peynirli Nar Ekşili Semizotu Salatası tarifi, Peynirli Nar Ekşili Semizotu Salatası tarifleri, oktay usta Peynirli Nar Ekşili Semizotu Salatası tarifi, oktay usta Peynirli Nar Ekşili Semizotu Salatası tarifleri, Peynirli Nar Ekşili Semizotu Salatası nasıl hazırlanır, ramazan yemekleri, ramazan yemek tarifleri, pratik Peynirli Nar Ekşili Semizotu Salatası tarifi, kolay Peynirli Nar Ekşili Semizotu Salatası tarifi, sarımsaklı yemek tarifleri, Peynirli Nar Ekşili Semizotu Salatası malzemeleri, Peynirli Nar Ekşili Semizotu Salatası hazırlamak, yöresel yemek tarifleri, salata tarifleri
 
Yemek Sözlüğü: Sarımsak Nedir?
 

Nar; meyvesini yemek her ne kadar zor ve zahmetli olsa da vücudumuza pek çok faydası vardır. Narda, kansere karşı koruyucu antioksidanlar bulunur.

Antioksidanlar, oksitlenmeyi önleyici maddelerdir. Kendilerini feda ederek hücrelerimizi oksitlenmekten korurlar. Bunu, vücudumuzdaki bazı enzimleri arttırıp savunma mekanizmamızı daha da güçlendirerek yaparlar.

Nar suyundaki antioksidan miktarı, yeşil çay, kızılcık ve portakal suyuna göre 3 kat daha fazla. Nar ayrıca diğer bir antioksidan vitamin olan C vitamini yönünden de zengindir.

Vücudumuz için önemli mineraller olan demir ve potasyum içeriğine sahip bir meyvedir. Mide ve bağırsak hastalığı olanlar, küçük çocukların ve hamilelerin fazla tüketmemeleri tavsiye edilir.


Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon