Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Nohutlu Buğday Çorbası Tarifi

Nohutlu buğday çorbamız için, buğdayları bir kaseye alıyoruz. Üzerine ılık su koyup, bekletiyoruz.

Patlıcanlı Tepsi Köftesi Tarifi

 

Daha sonra buğdayları yıkayıp, tenceremize alıyoruz. Üzerini geçecek şekilde sıcak su döküyoruz. Kaynatıyoruz.

 

Nohutlu Buğday Çorbası Tarifi

 
Malzeme Listesi
 

1 Su Bardağı Haşlanmış Nohut
1 Su Bardağı Buğday
1 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Su Bardağı Et Suyu
2 Yemek Kaşığı Un
1 Kas Yoğurt
1 Adet Limon
Kuru Nane
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Nohutlu buğday çorbamız için, buğdayları bir kaseye alıyoruz. Üzerine ılık su koyup, bekletiyoruz.

Daha sonra buğdayları yıkayıp, tenceremize alıyoruz. Üzerini geçecek şekilde sıcak su döküyoruz. Kaynatıyoruz. Buğdayların ilk suyunu döküp, yeniden sıcak su koyuyoruz. Kaynatıyoruz.

Buğdaylar kaynayıp, pişmeye yaklaştıklarında da üzerine haşlanmış nohutları ilave ediyoruz. Et suyunu da ilave ediyoruz. Üzerine biraz daha sıcak su veriyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Diğer taraftan nohutlu buğday çorbamızın terbiyesini hazırlamaya başlıyoruz.

Bir kaseye yoğurdu alıyoruz. Üzerine unu ekliyoruz. Limonun da suyunu sıkıp, döküyoruz. Karıştırıyoruz. Biraz da su ekliyoruz. Terbiyenin kıvamını açıyoruz. Daha sonra tenceredeki kaynayan sudan kepçeyle alarak terbiyenin üzerine ekliyoruz.

Bir yandan da sürekli karıştırıyoruz. Terbiyenin kıvamı ılıdıktan sonra tencereye boşaltıyoruz. Yoğurdun kesilmemesi için, karıştırmaya devam ediyoruz. Tuz serpiyoruz. Çorbamızın kıvamına göre sıcak su ekliyoruz. Pişmeye bırakıyoruz.

Pişen ve kıvamını alan çorbamızı servis kasesine boşaltıyoruz. Ayrı bir tarafta tavamıza tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra kuru nane ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Servis kasesindeki çorbamızın üzerine gezdirerek döküyoruz. Hazır olan nohutlu buğday çorbamızı sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

nohutlu buğday çorbası tarifi, oktay usta nohutlu buğday çorbası tarifi, nohutlu buğday çorbası tarifi oktay usta, kolay nohutlu buğday çorbası tarifi oktay usta, nefis nohutlu buğday çorbası tarifi oktay usta, nohutlu buğday çorbası tarifleri, nohutlu buğday çorbasi yemek tarifleri, nohutlu buğday çorba tarifleri, Kremalı Mantar Çorbası Tarifi, 29 haziran 2015 tarihli oktay usta yemek tarifleri, nohutlu kış çorbası tarifleri, soğuk nohutlu buğday çorbası, nohutlu buğday çorbası oktay usta, yoğurtlu nohutlu buğday çorbası, buğday çorbası tarifi, yoğurtlu nohutlu buğday çorbası, oktay usta nohutlu mantı çorbası, oktay usta soğuk buğday çorbası, 29 haziran 2015 tarihli yeşil elma yemekleri, Ezogelin Çorbası Tarifi, oktay usta nohutlu çorba, buğdaylı yoğurt çorbası oktay usta, tarifleri oktay usta, yarmalı yoğurt çorbası oktay usta, nohut çorbası oktay usta, buğday çorbası yapımı, çorba tarifleri, kolay çorba tarifleri, çorba tarifleri oktay usta, çorba tarifleri oktay usta 2015, resimli çorba tarifleri, ezogelin çorbası, pilav tarifleri oktay usta, yemek tarifleri, yayla çorbası, Kıymalı Tarhana Çorbası Tarifi, çorba çeşitleri, çorba tarifleri kolay, şehriye çorbası, çorbalar, çorba tarifleri resimli, yemek tarifleri oktay usta,yemek tarifleri, yayla çorbası, çorbalar, domates çorbası, soğuk çorba tarifleri, güzel çorba çeşitleri, pratik çorba çeşitleri, çorba çeşitleri yemek tarifleri, çorba çeşitleri ve tarifleri oktay usta

 

 

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon