Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Özbek Pilavı Tarifi

Havucu kibrit şeklinde ince ince doğruyoruz. Soğanı küp küp doğruyoruz.

             
Özbek Pilavı Tarifi                                                                                                             
             

 

             
           

Üzerine kuşbaşı etleri alıyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz. Etleri kavrulduktan sonra üzerine doğradığımız soğan ve havuçları ekliyoruz.

         
                     
     
 
   Özbek Pilavı Tarifi
 
           
Malzeme Listesi
 

400 Gram Kuşbaşı Kuzu Eti
  4 Su Bardağı Jasmin Pirinç
  1 Adet Soğan
  2 Adet Havuç
  1 Paket Kuş Üzümü
  Sıvıyağ
  Tuz
  Su

           
 
Hazırlanışı:
 
             

Havucu kibrit şeklinde ince ince doğruyoruz. Soğanı küp küp doğruyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz.
               
                Üzerine kuşbaşı etleri alıyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz. Etleri kavrulduktan sonra üzerine doğradığımız soğan ve havuçları ekliyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. Sebzeler de kavrulduktan sonra üzerine yıkayıp, suyunu süzdürdüğümüz hasımın pirinçleri ilave ediyoruz.
               
                Karıştırıyoruz. Kuş üzümlerini de yıkayıp, üzerine ilave ediyoruz. Tuz serpiyoruz ve karıştırıyoruz. Üzerini 4 parmak geçecek kadar soğuk su döküyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak pişmeye bırakıyoruz.
               
                Burada önemli bir nokta belirtmek gerekirse; tencerenin içine kaşığın sapını batırırsanız su daha çabuk kaynayacaktır. Pilavımız piştikten sonra üzerine havlu peçete koyup, kapağını kapatıyoruz, pilavımızı 10 dakika kadar dinlendiriyoruz. Pilavımızı sevis tabağına ters çevirerek servise hazırlıyoruz.

             
 
   
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

özbek pilavı tarifi, oktay usta özbek pilavı tarifi, pratik özbek pilavı, kolay özbek pilavı, yöresel yemek tarifleri, sebzeli pilav tarifi, özbek pilavı yapılışı, özbek pilavı nasıl yapılır, yemek sepeti, yemek oyunları, şahsenem kimdir, şahsenem nerede, şahsenem kiminle, şahsenem yeni albümü, oktay usta ve şahsenem, bulgurlu yaz pilavı tarifi, murat ince kimdir, murat ince nerede, murat ince kiminle, oktay usta ve murat ince, murat ince yeni albümü, oktay usta yemek tarifleri, oktay usta özbek pilavı, tavuklu özbek pilavı, pilav tarifleri, salata tarifleri, börek tarifleri, kek tarifleri, kurabiye tarifleri, körili tavuk pilav tarifi, pasta tarifleri, oktay usta ile yeşil elma, kure.tv

   
 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon