Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Palamut Marine Tarifi

Balık olarak palamut veya levrek kullanabilirsiniz. Biz burada palamut kullanıyoruz.

Palamut Marine Tarifi

Palamutu fileto olarak temizliyoruz. Dış kabuklarını ve kılçıklarını temizliyoruz. Balığı aldığımız balıkçı da balığı bu şekilde temizletebilirsiniz. 
Palamut Marine Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Çorba Kaşığı Zeytinyağı
1 Adet Palamut Veya Levrek
1 Yemek Kaşığı Hardal
1 Çorba Kaşığı Sirke
Yarım Çay Bardağı Limon Suyu
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Balık olarak palamut veya levrek kullanabilirsiniz. Biz burada palamut kullanıyoruz.

Palamutu fileto olarak temizliyoruz. Dış kabuklarını ve kılçıklarını temizliyoruz. Balığı aldığımız balıkçı da balığı bu şekilde temizletebilirsiniz. Palamutu bir tencereye alıyoruz.

Palamutun üzerine biraz su koyuyoruz. Tuz serpiyoruz. Tencereyi ocağa alıyoruz. Balığı haşlıyoruz. Balık haşlandıktan sonra çok küçük olmayacak şekilde parçalara ayırıp, servis tabağımıza alıyoruz. Ayrı bir tarafta bir kaseye hardalı alıyoruz.

Üzerine limon suyunu ilave ediyoruz. Taze limondan sıkıyoruz, hazır kullanmıyoruz. Ardından üzerine sirkeyi ve zeytinyağını döktükten sonra karıştırıyoruz. Hazırladığımız hardallı sosu, balığın üzerine gezdirerek döküyoruz.   Balığı, servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

palamut marine tarifi, oktay usta palamut marine tarifi, resimli palamut marine tarifi, pratik palamut marine tarifi, meze tarifleri, oktay usta ve yeşil elma, kolay balık yemekleri, pratik meze tarifleri, marine palamut yemek, balık marine tarifi, fırında ton balığı, palamut ızgara, fırında palamut, hardal soslu levrek marine, levrek tava, levrek ızgara, levrek marine sosu, levrek marine etmek, , soslu levrek tarifleri, levrek tarifleri oktay usta, levrek buğulama tarifleri, levrek buğulama, balık soteli beğendi tarifi, kağıtta levrek tarifleri, fırında levrek tarifleri, levrek kızartma, levrek yemekleri, sebze yemekleri, etli yemekler, tavuklu yemekler, kebap tarifleri, pratik salata tarifleri, hamsili balık salatası ,aperatif yemek tarifleri, yöresel çorbalar, kolay çorbalar, kiremitte balık, levrek marine yemek tarifi, levrek marine yemek tarifleri

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon