Sosyal Medya

Twitter Facebook

Sosyal Medyada Paylaş

Patates Püreli Tavuk Tarifi

Tavuk butunu kuşbaşı olarak doğruyoruz. Kırmızı ve köy biberlerinin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz.

Patates Püreli Tavuk Tarifi

 

Küp küp doğruyoruz. Soğanı da küp küp doğruyoruz. Sarımsağı ince doğruyoruz. Domatesin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz.

 
Patates Püreli Tavuk Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
2 Diş Sarımsak
600 Gram Tavuk But
2 Adet Köy Biberi
1 Adet Domates
1 Adet Kırmızı Biber
1 Yemek Kaşığı Salça
1 Tutam Kekik
Zeytinyağı
Karabiber
Tuz
Püresi İçin:
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
4 Adet Haşlanmış Patates
2,5 Su Bardağı Süt
Karabiber
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Tavuk butunu kuşbaşı olarak doğruyoruz. Kırmızı ve köy biberlerinin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz.

Küp küp doğruyoruz. Soğanı da küp küp doğruyoruz. Sarımsağı ince doğruyoruz. Domatesin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz.

Üzerine doğradığımız tavuk etlerini alıyoruz. Kavuruyoruz. Tavuk etleri kavrulduktan sonra üzerine doğradığımız soğan ve sarımsağı ekliyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz. Soğanlar da kavrulduktan sonra biberleri ilave ediyoruz.

Biberler de kavrulduktan sonra doğradığımız domatesleri ilave ediyoruz. Salçayı da ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz. Pişmeye bırakıyoruz. Domatesler suyunu bıraktıktan sonra biraz sıcak su ekliyoruz. Tavuklu harcın pişmesine yakın tuz ve karabiber serpiyoruz.

İnce kıyılmış taze kekiği de ekliyoruz. Kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta patates püresini hazırlamaya başlıyoruz. Haşlanmış patatesleri ayrı bir tencereye rendeliyoruz. Üzerine tereyağını ekliyoruz. Karıştırıyoruz.

Ardından soğuk sütü de azar azar dökerek pürenin kıvamını ayarlıyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz. Kıvamını alan patates püresini servis tabağımıza boşaltıyoruz.

Patates püresinin üzerine de pişen tavuklu harcı boşaltıyoruz. Hazırladığımız patates püreli tavuk tarifimizi servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

patates püreli tavuk tarifi, oktay usta patates püreli tavuk tarifi, patates püreli tavuk tarifi oktay usta, patates püreli tavuk tarifleri, patates püreli tavuk sarma, fırında patates püreli tavuk, patates püreli tavuk sote, oktay usta patates püreli tavuk, patates püreli köfte tarifi, patates püreli salata tarifi, oktay usta yeşil elma, oktay usta tavuklu yemek tarifleri, patates püreli rosto tarifi, oktay usta patates püreli tavuk sote, patates püreli köfte oktay usta, fırında tavuk patates oktay usta, kolay tavuk tarifi, fırında tavuk tarifi, tavuklu yemek tarifleri, serdem coşkun kimdir, fırında tavuklu yemek tarifleri, oktay usta ramazan yemek tarifleri, yemek sepeti, fırında tavuk, tavuklu yemekler, kolay tavuklu yemekler, tavuklu yemek tarifleri resimli, tavuklu yemek tarifleri oktay usta, tavuklu yemek tarifleri tarifi, kolay tavuklu yemek tarifleri, tavuklu kolay yemekler, serdem coşkun nerede, oktay usta tavuklu yemekler, tavuklu sulu yemekler, tavuklu yemekler resimli, tavuklu yemekler fırında, tavuklu yemekler nasıl yapılır, serdem coşkun tv programı, küre tv, tavuklu yemekler, yemek oyunları, oktay usta pratik tavuklu yemekler, oktay usta patates püresi tarifi, resimli tavuklu yemek, kolay tavuk yemekleri, tavuklu yemek tarifleri tarifi, tavuklu yemekler resimli, patates püresi nasıl yapılır, 2014 ramazan yemek tarifleri, basit tavuk yemekleri, tavuklu sulu yemekler, oktay usta tavuklu yemekler

 

Etiketler

Sosyal Medyada Paylaş

Ana Sayfa Yemek Tarifleri Masaüstü Versiyon